РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832657<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайцев В. А. 
Дослідження якості металу легованої алюмінієм і хромом високомарганцевої сталі після електрошлакового переплаву / В. А. Зайцев, Ю. В. Костецький, Г. О. Полішко, В. А. Костін, В. П. Петренко, Є. О. Педченко // Сучас. електрометалургія. - 2023. - № 4. - С. 17-27. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу електрошлакового переплаву на властивості металу злитків високомарганцевої сталі, легованої алюмінієм і хромом. Розглянуто особливості формування структури високолегованих марганцевих сталей, які одночасно з міцністю демонструють пластичність і зменшену щільність і є складними для розливання сплавами, схильними до гарячого розтріскування, утворення грубої структури та розвитку макро- та мікроліквації. Виконано дослідження, які підтверджують висновки, що для сталей даного типу необхідно ретельно контролювати умови твердіння. Отримані результати ілюструють значний вплив швидкості охолодження на утворення тріщин, сегрегацію марганцю та алюмінію та параметри дендритної структури сплаву. Електрошлаковий переплав забезпечив покращання структури та призвів до зменшення розміру неметалевих включень у досліджуваному металі без суттєвих змін вмісту Mn, Al, Cr, що є однією з умов одержання гомогенних злитків великого розміру. Металографічними дослідженнями показано, що мікроструктура всіх зразків досліджуваної сталі є характерною для аустенітної сталі з дендритним ростом кристалів. Дендритна структура в металі злитка ЕШП є рівномірною, відстані між осями першого та другого порядку в середній і верхній частинах злитку становлять 136,6 - 146,5 і 60,54 - 8,92 мкм відповідно. Завершення формування необхідної кінцевої мікроструктури досліджуваної сталі відбувається після подальшої термічної та термодеформаційної обробки. ЕШП литих заготовок надає змогу досягти необхідного рівня однорідності металу та визначеного рівня властивостей у кінцевому виробі з меншою кількістю етапів і тривалості термомеханічної обробки та зменшити витрати ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського