РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832693<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kusyak A. P. 
XRD, EDX and FTIR study of the bioactivity of 60S glass doped with La and Y under in vitro conditions = XRD, EDX та FTIR дослідження біоактивності скла 60S, легованого La та Y в умовах in vitro / A. P. Kusyak, O. I. Oranska, D. Marcin Behunova, A. L. Petranovska, V. S. Chornyi, O. A. Bur'yanov, V. A. Dubok, P. P. Gorbyk // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2023. - 14, № 1. - С. 93-101. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Мета роботи - синтез та дослідження біоктивності в умовах in vitro зразків золь-гель скла (60S) мольного складу 60 % SiO2, 36 % CaO, 4 % P2O5 і зразків, допованих La and Y; вивчення їхніх структурних властивостей та змін у випадку контакту з модельним фізіологічним середовищем (SBF Kokubo's), а також встановлення можливості їх використання для тканинної регенерації та тканинної інженерії. За результатами дослідження, взаємодія синтезованих зразків із SBF призводить до зміни фазового складу та співвідношення аморфної та кристалічних складових. Необхідно відзначити тривалі та інтенсивні процеси за участю іонів <$E roman CO sub 3 sup 2-> для нелегованих і легованих зразків. Поява карбонату кальцію у формі ватериту за одночасного збільшення вмісту кальциту є однією з ознак високої біоактивності синтезованих зразків. За результатами XRD, EDX і FTIR досліджень після 28 діб замочування в SBF, переважаючими елементами поверхні є Ca і P у складі гідроксиапатиту, а елементний склад свідчить про активні іонообмінні процеси відповідно до теорії розчинення біоактивного скла в фізіологічних рідинах. Зміна співвідношення кристалічних фаз із включенням переважно однієї кристалічної фази гідроксоапатиту протягом 28 днів призводить до більшої структурованості поверхні синтезованих зразків і вказує на те, що вони мають остеокондуктивні властивості, можуть зв'язуватися з кістковою тканиною та мають відповідну здатність до біодеградації. Результати дослідження свідчать про перспективність синтезованих матеріалів для тканинної регенерації та тканинної інженерії.



Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського