РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832694<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bannikov L. P. 
Evaluation of demulsifiers efficiency for coal tar dehydration according to the value of its viscosity reduction = Оцінка ефективності деемульгаторів для зневоднення кам'яновугільних смол за величиною зниження їхньої в'язкості / L. P. Bannikov, D. V. Miroshnichenko, O. L. Borisenko, A. L. Bannikov // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2023. - 14, № 1. - С. 102-112. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Уперше для емульсій типу "вода в смолі" досліджено взаємозв'язок між ефективністю зневоднення та величиною зниження в'язкості кам'яновугільної смоли (КВС) при додаванні деемульгаторів. Досліджено зневоднення емульсій КВС сз використанням 12 деемульгаторів з різними показниками відносної розчинності у воді (RSN = 8,2 - 14,5) для смол різних піролізних марок. Вивчено вплив ряду деемульгаторів на в'язкість дисперсійного середовища емульсій "вода в смолі". Як модель дисперсійного середовища емульсій взято смолу низького ступеня піролізу з вмістом вологи 1,2 % і нерозчинних речовин в хіноліні 1 %. Для порівняльної оцінки деемульгуючої активності використано bottletest. Реологічні характеристики вивчених смол визначено з ротаційним реометром із контрольованою швидкістю зсуву Brookfield DV2T у температурному діапазоні між 30 і 65 <^>oC. При додаванні деемульгаторів в смолу та витримці суміші протягом 24 год спостерігається зниження в'язкості. При вимірюваннях без витримки в'язкість суміші знижується лише за досить високої температури нагрівання (58 <^>oC). Порівняння ефективності зневоднення з в'язкістю суміші при 58 <^>oC показало наявність лінійної залежності: чим більше знижується в'язкість смоли при введенні деемульгатора, тим вище ефективність зневоднення при використанні цього деемульгатора, причому для смол різного ступеня піролізованості. Зниження в'язкості смоли сприяє коалесценсії крапель води та дифузії деемульгатора крізь дисперсійне середовище до межі розділу фаз, що підвищує ефективність зневоднення. Вибірковість зневоднення смоли дослідженими деемульгаторами зберігається для смол як низького ступеня піролізованості, так і високої. В області малого зниження в'язкості дисперсійного середовища роль RSN є істотно вищою, збільшення гідрофільності реагента сприяє поліпшенню зневоднення. Це може бути пов'язано з підвищенням змочувальної здатності деемульгаторів по відношенню до стабілізаторів емульсій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.033.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського