РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Палапа Н. В. 
Сільські території України: сучасний стан, проблеми, шляхи розв'язання / Н. В. Палапа, В. Ю. Білотіл, С. М. Гончар, К. О. Бабікова // Збалансов. природокористування. - 2023. - № 1. - С. 53-65. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

У соціально-економічному житті України сільські території займають особливе місце. На них проживає третина населення нашої держави і припадає більша частка її площі. Значення цих територій посилюється їх винятковим внеском у формування основ продовольчої безпеки та нарощування експортного потенціалу країни. Ці та інші чинники роблять розвиток сільських територій одним з основних пріоритетів державної політики України, спрямованої на підвищення стандартів життя сільського населення, зростання ефективності функціонування агропромислового комплексу, покращення стану навколишнього середовища та поліпшення якості людського капіталу. Проте понад 30 років незалежності України не принесли простим селянам очікуваного підвищення добробуту. За опрацьованими даними Державної служби статистики України встановлено, що сільські території знаходяться в катастрофічному стані: погіршується екологічний стан природних ресурсів, прийшли в занепад інженерна та соціальна інфраструктура, система соціальних послуг. З року в рік спостерігається зменшення кількості медичних закладів і підприємств побутового обслуговування, відділень зв'язку, шкіл та особливо дошкільних закладів. Практично зупинилося будівництво об'єктів соціального призначення і житла для сільської молоді. Соціальна інфраструктура практично зруйнована, а ті заклади соціально-культурного призначення, що ще хоч якось жевріють, перебувають в умовах виживання. Різко посилилися міграційні процеси та депопуляція сільського населення. Погіршено агроекологічний стан грунтів, якість сільськогосподарської продукції, вирощеної на сільських селітебних територіях, та якість питної води. Руйнація та занепад сільських територій - результат недостатньої уваги державних органів управління до їх проблем. Сьогодні на сільських територіях проживає 30 % населення України та налічується 28 369 сіл, у той час як 1990 р. у сільській місцевості проживало 32,6 % населення і налічувалося 28 845 сіл. За період 1990 - 2021 рр. зникло 476 сільських населених пунктів. Негативних змін набула демографічна ситуація в Україні, особливо гострою вона залишається в сільській місцевості, а за час російської агресії проти України демографічна ситуація набула взагалі катастрофічних розмірів.



Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського