РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832740<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуторов А. О. 
Економіка розвитку зрошуваного землеробства України / А. О. Гуторов, І. О. Біднина // Збалансов. природокористування. - 2023. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розвиток зрошуваного землеробства є стратегічним напрямом сталого розвитку аграрного сектора економіки, забезпечення продовольчої безпеки держави, нарощування експортного потенціалу та ефективного використання земельно-ресурсного потенціалу. Мета статті - системний аналіз економічних засад розвитку зрошуваного землеробства України. Методологічною базою дослідження є системний підхід, у межах якого було використано такі загальнонаукові та спеціальні методи: аналізу, синтезу, узагальнення, абстрагування, історичного та порівняльного аналізів, монографічного й системного аналізів, формалізації, графування. Проаналізовано історико-економічні засади розвитку зрошуваного землеробства в Україні з виокремленням п'яти етапів його генези: 1840 - 1917 рр. (зародження зрошення та обгрунтування його доцільності на місцях); 1918 - 1941 рр. (будівництво перших зрошувальних систем і колгоспно-радгоспних меліоративних мереж); 1946 - 1960 рр. (повоєнна відбудова іригаційних систем та будівництво великих ГЕС і водосховищ); 1961 - 1990 рр. (будівництво великих державних і міжгосподарських зрошувальних систем, активний розвиток зрошуваного землеробства); 1991 - 2021 рр. (поступовий занепад державної зрошувальної мережі; розвиток краплинного зрошення). Системно досліджено розміри та структуру посівних площ на зрошуваних землях в Україні, структуру посівних площ за краплинного зрошення, порівняльну урожайність основних сільськогосподарських культур в агропідприємствах України за умов зрошення. Показано, що економічна ефективність у зрошуваному землеробстві формується під дією витратного та цінового механізмів, інвестиційні рішення базуються на програмованості отриманих урожаїв і окупності витрат приростом продукції, а розвиток мікрозрошення є економічно доцільним на невеликих площах високоінтенсивних сільськогосподарських культур.



Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського