РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Глущенко Я. І. 
Вплив оподаткування на регулювання міжнародної трудової міграції / Я. І. Глущенко, Т. Є. Моісеєнко, Н. О. Черненко // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 17. - С. 115-131. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведене дослідження обумовлене актуальністю вивчення процесів трудової міграції, оскільки саме зазначений процес є вагомим фактором впливу на рівень соціального та економічного розвитку держави. Без належного рівня удосконалення економічної, податкової та соціальної політики наслідки міграційних процесів можуть негативно відобразитись на рівні розвитку країни. Особливі риси міграційного процесу, а також чинники пов'язані з ним потребують постійного детального вивчення та контролю. Запропоновано новий підхід до теоретичного обгрунтування та вирішення питань трудової міграції, що грунтується на встановленні взаємозв'язку між рівнем податкового навантаження країни, а саме таких податків, як: податок на дохід населення та єдиний соціальний внесок та кількістю її трудових мігрантів. Для реалізації дослідження обрано дві групи країн, що є найбільше і найменше привабливими для трудової міграції українців. Результати зазначеної взаємозалежності проілюстровані у вигляді математичної моделі, яка зображена у формі регресії та коефіцієнту апроксимації для прогнозування чисельності мігрантів від показника податкового навантаження. Застосування запропонованої у статті моделі обумовлене необхідністю пошуку оптимальних шляхів зменшення негативного впливу процесів міжнародної трудової міграції на рівень економічного та соціального розвитку країни. Визначено перелік залежних від іммігрантів секторів та приділено увагу наслідкам функціонування процесу міграції, а саме її позитивному впливу. Виокремлено перелік намірів, що спонукають громадян до праці за межами Батьківщини, а також встановлено основні фактори, що мають суттєвий вплив на характер трудової міграції. Проведене дослідження дозволило авторам зробити припущення про активний характер міграційного руху населення в Україні, а також зростання масштабів зовнішньої трудової міграції та формування потоків вимушеної міграції, що є характерними рисами п'ятої хвилі еміграції. Матеріал статті охоплює і перелік основних проблем щодо регулювання міграції, які уповільнюють процес співробітництва між Україною та країнами ЄС та мають негативні соціально-економічні наслідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407 + У526.141.3-18 + С73(4УКР)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського