РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832828<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Skorobogatova N. Ye. 
Influence of Industry 4.0 on the competitiveness of the national economy = Вплив Індустрії 4.0 на конкурентоспроможність національної економіки / N. Ye. Skorobogatova, Y. H. Kravchuk // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 17. - С. 450-464. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Досліджено вплив Індустрії 4.0 на конкурентоспроможність національної економіки. Визначено особливості Індустрії 4.0 та наслідки провадження її технологій економічними суб'єктами. Головними відмінностями визначено сферу впливу та глобальність застосування. Визначено основні можливості та ризики для національної економіки, що пов'язані з впровадженням технологій Індустрії 4.0. Зокрема, основними можливостями є розвиток промисловості, активізація та спрощення взаємозв'язку, поширення кооперації, підвищення рівня конкурентоспроможності виробництва та країн, покращення екологічності виробництва. Основними загрозами та ризиками визначено підвищення рівня безробіття, політичної та економічної нестабільності, законодавчий ризик, а також непомірне зростання витрат на розробку та впровадження новітніх технологій, що може поглиблювати залежність країн від фінансових донорів. З метою грунтовного аналізу обрано країни, які поділено на чотири групи, залежно від ступеня їх готовності до впровадження новітніх технологій: провідні країни (Китай, США, Німеччина, Франція, Японія та Південна Корея); країни, які готові до впровадження нових технологій (Індія та Росія); країни з високим потенціалом (Австралія та Україна); країни, де перехід лише починається (Бразилія, Південна Африка та Саудівська Аравія). Визначено особливості реалізації основних положень концепції Індустрії 4.0 в зазначених групах країн та їх вплив на конкурентоспроможність національних економік. Факторний аналіз довів значний ступінь впливу прямих іноземних інвестицій, обсягів фінансування науково-дослідних робіт та інших чинників інноваційного розвитку на обсяги валового внутрішнього продукту, виробленого аналізованими групами країн. Визначено бар'єри щодо впровадження технологій Індустрії 4.0 у національне виробництво: недостатнє фінансування, відсутність залученості малого та середнього бізнесу, відсутність відповідних потужностей та кваліфікованої робочої сили, державних стратегій. Зазначені бар'єри є притаманними в основному для країн четвертої групи. Задля підвищення ефективності впровадження технологій Індустрії 4.0 визначено рушійні сили з врахуванням особливостей економічного розвитку кожної з груп досліджуваних країн. На основі виявлення перешкод щодо використання інноваційних технологій у національну економіку України запропоновано реалізацію низки заходів, зокрема: активізація взаємодії стейкхолдерів та держави, розробка новітніх програм, ініціатив та стратегій розвитку; збільшення обсягів фінансування ІТ-сектору з боку держави; поглиблення інтеграції до існуючих програм інноваційного розвитку ЄС; реформування механізму захисту прав інтелектуальної власності в Україні; діджиталізація базових секторів промисловості та інфраструктури, тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-151.2 + У9(4УКР)0-151.2-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського