РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832836<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маркіна Л. М. 
Визначення небезпеки пластикових відходів для дослідження можливості їх утилізації термічними методами / Л. М. Маркіна, С. Ю. Ушкац, Н. Ю. Жолобенко // Проблеми охорони праці в Україні : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 37(2). - С. 25-37. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Останнім часом виробництво пластиків збільшилось в декілька разів та попит на пластмасові матеріали продовжує зростати, що призводить до збільшення обсягів відходів пластмас, що створює ряд екологічних проблем, а також потенціал для галузі поводження з відходами. Розглядаються питання забруднення навколишнього середовища через збільшення кількості пластикових відходів, накопичення їх з акцентом на різні хімічні речовини, які містяться у пластмасових виробах для поліпшення властивостей полімерів і продовження їх терміну служби. Визначено якісний та кількісний склад добавок, таких як пластифікатори, антипірени, термостабілізатори, функціональні добавки, барвники та наповнювачі, що можуть містити тяжкі метали, галогени, фтормісні, тощо. Встановлено вплив наслідків попадання пластикових відходів в довкілля та вплив на здоров'я населення, визначено шляхи потрапляння шкідливих речовин у навколишнє середовище. Розглянуто методи виявлення токсичних речовин у воді, повітрі та грунті та деякі шкідливі речовини, які вивільняються з пластмасових виробів в різних умовах. Потрапляння хімічних речовин у навколишнє середовище відбувається під час різних процесів поводження з пластиковими відходами, а також з продуктів, вироблених із вторинної сировини. Отже, раціональне збирання, перевезення, сортування, зберігання, утилізація, знешкодження та захоронення мають здійснюватися таким чином, щоб виключити утворення та викид шкідливих речовин на кожному етапі, забезпечуючи постійний захист навколишнього середовища та здоров'я людини, наприклад, персоналу який працює на сортувальних станціях або на сміттєпереробних заводах. Визнано шляхи виявлення небезпечних речових у довкіллі та продуктах переробки відходів та запропоновано методологію забезпечення безпеки поводження з пластиковими відходами на всіх етапах.



Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського