РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832863<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гудим М. С. 
Випадок ургентного нейрохірургічного лікування внутрішньомозкового крововиливу внаслідок розриву кавернозної гемангіоми головного мозку через прогресивне клінічне погіршення / М. С. Гудим, І. М. Бортнік, М. Б. Виваль // Укр. інтервенц. нейрорадіологія та хірургія. - 2023. - № 1. - С. 51-56. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Кавернозні гемангіоми (КГ) - доброякісні судинні утворення центральної нервової системи, що являють собою тонкостінні судинні синусоїди без гладенької мускулатури із депозитами гемосидерину. Це друга за частотою (після аневризм) випадкова судинна знахідка на магнітно-резонансних томограмах головного мозку. Її поширеність - 1 випадок на 625. Кавернозні гемангіоми можуть бути безсимптомними, спричиняти епілептичні напади і внутрішньочерепні крововиливи внаслідок розриву або вогнищевий неврологічний дефіцит без ознак перенесеного крововиливу. Внутрішньочерепні крововиливи різного ступеня тяжкості можуть виникати як при супратенторіальних, так і при інфратенторіальних КГ. Щорічно частота кровотечі при КГ становить 0,3 - 2,4 %, але вони рідко призводять до летального наслідку, особливо при супратенторіальній локалізації. Показання і терміни проведення хірургічного втручання при КГ є предметом дискусії. Наведено випадок, який демонструє можливість формування внутрішньомозкової гематоми внаслідок розриву однієї з множинних супратенторіальних КГ, що призвів до клінічного погіршення та потребував ургентного нейрохірургічного лікування. Незважаючи на те, що такий клінічний перебіг є рідкісним, його слід ураховувати при плануванні лікування та інформуванні пацієнтів з КГ. Жінка віком 62 роки захворіла раптово. Захворювання дебютувало появою головного болю та лівобічною геміплегією. За місцем проживання проведено магнітно-резонансну томографію. Діагностовано внутрішньочерепний крововилив у правій підкірковій ділянці головного мозку внаслідок розриву КГ, а також асимптомну КГ у ділянці трикутника бічного шлуночка. Хвора спочатку одержувала консервативну терапію, але через 48 год після початку захворювання її свідомість порушилася до 10 балів за шкалою ком Глазго. Її терміново доправили до Науково-практичного центру ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України. Проведено ургентну операцію з видалення внутрішньомозкової гематоми та КГ. Гістологічне дослідження підтвердило наявність КГ. Післяопераційний період відбувся без ускладнень. Відзначено регрес неврологічного дефіциту до легкого лівобічного геміпарезу.



Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського