РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832864<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікішин О. Л. 
Способи оптимізації результатів ендоваскулярної реваскуляризації інфраінгвінальних артерій (огляд літератури) / О. Л. Нікішин, І. В. Альтман, І. І. Аль-Кашкиш, А. І. Гаврецький, С. І. Саволюк, М. І. Музь // Укр. інтервенц. нейрорадіологія та хірургія. - 2023. - № 1. - С. 42-50. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

З розвитком новітніх технологій у хірургії відбувається поширення малоінвазивних методів, що мають низку переваг у порівнянні з "відкритою" хірургією. У судинній хірургії дедалі більше значення набувають методи ендоваскулярної реваскуляризації при облітерувальних захворюваннях нижніх кінцівок. Однак є проблеми, які знижують ефективність ендоваскулярної реваскуляризації та збільшують імовірність технічної невдачі. Одна з найбільших проблем ендоваскулярної реваскуляризації артерій нижніх кінцівок - виконання re-entry (повторного входу) у просвіт судини при субінтимальній ангіопластиці. У разі виразного атеросклеротичного ураження судинної стінки та кальцинозу використання стандартної техніки провідникової петлі не завжди надає змогу повернутися в істинний просвіт судини, а виконання інших хірургічних втручань може бути обмежене або взагалі неможливе. Збільшення частоти успішних субінтимальних ангіопластик підвищить конкурентоздатність ендоваскулярних реваскуляризацій у порівнянні з відкритими та гібридними реконструктивними операціями. Запропоновано низку методик, які оптимізують результати ендоваскулярної реваскуляризації, зокрема техніку SAFARI, яка поєднує антеградний та ретроградний доступ для проходження складної оклюзії, використання re-entry-девайсів, обладнаних спеціальними вигнутими голками на кінці катетера, що мають направляти провідник 0,014 дюйма в істинний просвіт судини, і пристрої для атеректомії, обладнані двигуном та фрезою, яка обертається з високою частотою, руйнуючи кальциновану бляшку, що відкриває прохід крізь кальциновану оклюзію, яка не може бути пройдена за іншими способами. Ці методи оптимізації результатів ендоваскулярної реваскуляризації можна використовувати як окремо, так і разом. Проаналізовано технічні аспекти виконання зазначених операцій та їх клінічні результати за джерелами літератури. За опублікованими даними, застосування способів оптимізації результатів ендоваскулярної реваскуляризації інфраінгвінальних артерій підвищує частоту успіху при цих операціях до <$Esymbol У~90> %. Широкому використанню зазначених методів перешкоджає висока вартість девайсів для повторного входу і атеректомії. Накопичення власного досвіду надасть змогу поліпшити показник ефективності ангіопластик у пацієнтів з хронічними оклюзіями інфраінгвінальних артерій.



Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського