РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832927<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sukhodub L. F. 
Biodegradable conductive nerve conduits based on carbon apatite-biopolymer biomaterials: synthesis and properties = Біорозкладні провідні нервові канали на основі вуглецево-апатит-біополімерних біоматеріалів: синтез та властивості / L. F. Sukhodub, M. O. Kumeda, L. B. Sukhodub // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2023. - 15, № 3. - С. 03035-1-03035-7. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

В міні-огляді розглянуто сучасний стан проблеми регенерації периферичних нервів (PN), включаючи деталі внутрішньої структури PN, види їх пошкоджень, біохімічні аспекти, зокрема функцію Schwann-клітин, макрофагів, міжмолекулярних взаємодій рецепторів клітинної мембрани з білками ЕСМ, які задіяні у процесі регенерації периферичних нервів. Розробка штучних нервових трубок (кондуїтів) для зшивання дистальних і проксимальних кінців пошкодженого нерва є основною стратегією відновлення PN. Зроблено акцент на використання провідних біоматеріалів нового покоління, зокрема на основі природних полісахаридів (альгінат і Alg, хітозан і CS) та вуглецевих наночастинок (одностінні карбонові нанотрубки - SWCNTs, графен - G, оксид графену - GO чи фулерен - C60), одержаних в лабораторії "Біонанокомпозит" Сумського державного університету (Україна) для вирішення проблеми регенерації PN. Приведено результати досліджень одержаних матеріалів з наночастинками вуглецю C60 та SWCNTs на електропровідність, набрякання та здатність до адсорбції триптофану (амінокислоти, що є незамінною для функціонування центральної нервової системи). Розглянуто особливості впливу вуглецевих матеріалів на відновлення функцій пошкодженої нервової тканини. Також, відмічено корисність CNTs в нейронауках завдяки їх специфічним властивостям, а саме міцності, гнучкості та електропровідності, зокрема для опосередкування росту та диференціюванню нейронів. Ці характеристики нещодавно створених зразків полімерів з CNP показали, що ці біоматеріали мають властивості, корисні для інженерії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.254.6 + Р638.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського