РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832968<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вороніна М. О. 
Особливості трактування євангельських сюжетів у французькій ораторії другої половини XIX ст. крізь призму історії жанру ("Дитинство Христа" Г. Берліоза та "Марія Магдалина" Ж. Массне) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / М. О. Вороніна; Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. - Київ, 2017. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання становлення та розвитку ораторії у Франції та запропоновано визначення особливостей суто французького різновиду жанру. Процес становлення ораторії у Франції показаний у нерозривному зв’язку з історико-культурним та соціально-політичним контекстом кожної епохи. Досліджено твори, маловідомі у вітчизняному музичному просторі (з практичної та дослідницької точок зору). Водночас, у зарубіжному музикознавстві вони здобули висвітлення, позначене низкою стереотипних уявлень. «Священна трилогія» Г. Берліоза «Дитинство Христа» та «священна драма» Ж. Массне «Марія Магдалина» розглядаються з погляду принципів роботи з євангельським сюжетом на новому етапі розвитку жанру ораторії у XIX ст. Виявлена в процесі дослідження багатошаровість різдвяної та страсної тем завдячує широкому спектру джерел лібрето, а своєрідність їх прочитання пов’язана зі специфікою творчого методу кожного композитора (монтажний принцип у випадку Г. Берліоза, синтезуючі тенденції, притаманні Ж. Массне). Актуальність та новизна роботи зумовлені необхідністю введення до вітчизняного наукового обігу інформації щодо ораторіальних концепцій Г. Берліоза та Ж. Массне як важливих віх на шляху розвитку жанру у Франції, а також можливістю оновлення уявлення про динаміку розвитку творчості Г. Берліоза, про її вплив на композиторів молодшого покоління та творчі і біографічні зв’язки між Г. Берліозом і Ж. Массне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ316 г(4ФРА)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428994 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського