РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шороп Є. В. 
Морфологічні показники тромбоцитів та їх використання для оптимізації діагностики хронічних мієлопроліферативних новоутворень : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / Є. В. Шороп; Національна академія медичних наук України, Інститут гематології та трансфузіології, державна установа. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Дисертація присвячена дослідженню морфології тромбоцитів, експресії на них антигена СБ42Ь, вмісту ретикулярних тромбоцитів в периферичній крові хворих на хронічні мієлопроліферативні утворення (МПН) з метою оптимізації їх діагностики за рахунок розробки додаткових діагностичних критеріїв, що базуються на даних про зміни вказаних показників у хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію (ХМЛ), первинний мієлофіброз (ПМФ), справжню поліцитемйо (СП) та есенціальну тромбоцитемію. На підставі комплексного морфометричного дослідження тромбоцитів встановлено, що характерними змінами цих клітин у хворих на МПН є збільшення показників, які характеризують підвищену різнорідність цих клітин за розмірами. У пацієнтів з МПН виявлено зменшення флуоресценції тромбоцитів при фарбування тіазоловим оранжевим порівняно з показниками здорових осіб. Показано, що це явище пов’язане зі зменшенням вмісту в тромбоцитах кількості гранул, яке спостерігається при МПН. Виявлено, що прогресія XMJ1 супроводжується збільшенням пойкілоцитозу тромбоцитів. У зв’язку з цим запропоновано в якості прогностичної ознаки розвитку бластного кризу у хворих на XMJI збільшення показників стандартного відхилення натурального логарифма (вище 0,66) та коефіцієнту варіації площ тромбоцитів в мазку крові (вище 100,2 %). У хворих на ХМЛ у фазі бластного кризу виявлено зменшення експресії поверхневого антигена CD42b на тромбоцитах крові - (400,5 ± 14,4) у. о. у порівнянні з показниками здорових осіб - (444,5 ± 9,7) у. о., що є показником значного порушення функціональної активності цих клітин в термінальній стадії захворювання. У якості додаткового лабораторного критерію диференціальної діагностики СП і ПМФ запропоновано визначати розміри тромбоцитів, виражені як середнє значення натурального логарифма їхніх площ. Розмір тромбоцитів менше 1,40 свідчить на користь наявності ПМФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.411-43 + Р411.022.2-43 + Р252.711.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського