РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833061<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пономаренко Т. В. 
Забезпечення економічної стійкості підприємств та ії оцінювання : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Т. В. Пономаренко; "Криворізький національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Кривий Ріг, 2017. - 39 c. - укp.

Дисертацію присвячено розв’язанню теоретичних, методологічних і практичних проблем забезпечення економічної стійкості підприємств та її оцінювання. На основі синтезу системно-синергетичної методології та теорії стратегічного менеджменту обґрунтований стратегічно-орієнтований підхід до онтології економічної стійкості підприємства, що синтетично розкриває її двоїсту природу: як властивість (організаційна здатність підприємства до використання можливостей середовища господарювання) та як стан (моментна форма прояву властивості). Запропоновано логіку оцінювання економічної стійкості на основі: 1) внутрішніх системних характеристик (властивість); 2) результатів функціонування підприємства (стан). Динамічну параметризацію зовнішньої форми прояву внутрішніх системних характеристик підприємства запропоновано здійснювати на основі продуктивності та конкурентоспроможності, формалізованим критерієм яких виступає здатність бізнесу генерувати потоки доданої вартості. Поглиблено змістовне наповнення категорії «продуктивність підприємства» на основі інтерпретації сутності ресурсів в сучасній теорії стратегічного менеджменту. Удосконалено методику здійснення багатофакторного К8М-аналізу, на підставі якої обґрунтовано систему аналітичних індикаторів для формальної деталізації станів економічної стійкості/нестійкості. Розроблено методичний підхід до оцінювання станів економічної стійкості на основі розробки системи пруденціальних індикаторів, логіка формування яких синтезує принципи, інструменти та стилі аналізу бухгалтерської та вартісної аналітичних моделей. Доведена об’єктивна необхідність зміщення традиційного фокусу забезпечення економічної стійкості, орієнтованого на збереження/відновлення стану до забезпечення організаційної здатності підтримувати такий стан. Веріфікований причинно-наслідковий зв'язок динамічних здатностей як її основи. Науково аргументована та практично доведена пріоритетність рефлективного способу забезпечення економічної стійкості, який орієнтований на сукупну взаємодію структурних елементів (ресурси, процеси, поведінка). Здійснено впорядкування інформаційного базису, процедур, методів та інструментів стейкхолдерського аналізу, який розкриває причинність аналітичних результатів та дозволяє визначити ступінь проблемності ситуації Для практичного розв’язання проблем забезпечення економічної стійкості на промислових підприємствах імплементований відповідний математичний інструментарій: 1) для оцінювання рівня якості забезпечення економічної стійкості - коефіцієнт варіації остаточного прибутку; 2) для вибору пріоритетних напрямів використання можливостей середовища господарювання - логіко-лінгвістичне моделювання; 3) для прогнозування змін стану стійкості - моделювання прогнозних фінансових часових рядів на основі фрактальної теорії


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429431 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського