РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833213<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чиняк О. С. 
Діагностична значущість деяких інтерлейкінів у диференціальній діагностиці вікозалежних деменцій : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. С. Чиняк; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2024. - 21 c. - укp.

Висвітлено комплексне клініко-неврологічне, нейропсихологічне, імунологічне, генетичне та статистичне вивчення вікових нейрокогнітивних розладів, зокрема, оптимізації діагностики та диференціальної діагностики великого нейрокогнітивного дегенеративного розладу (ВНКДР) та великого нейрокогнітивного судинного розладу (ВНКСР) на підставі дослідження концентрації маркерів запалення в плазмі крові інтерлейкіна-17А (ІL-17А) та інтерлейкіна-23 (ІL-23) й з’ясування їх ролі у формуванні вікозалежних деменцій. Уперше досліджено рівні прозапальних цитокінів ІL-17А та ІL-23 в сироватці крові у пацієнтів із великим та малим нейрокогнітивним розладом залежно від ступеня вираженості когнітивного дефіциту та видів малого нейрокогнітивного розладу (МНКР) - дегенеративного (МНКДР) та судинного (МНКСР). Встановлено, що в пацієнтів із ВНКДР концентрації в сироватці крові ІL-17А (22,44 ± 8,92 пг/мл) та ІL-23 (64,33 ± 22,41 пг/мл) мали вірогідно вищі показники: 20-кратне підвищення показників концентрацій ІL-17А порівняно з хворими на ВНКСР (3,11 ± 1,35) пг/мл, (5,14 ± 1,62) пг/мл. Установлено, що пацієнти з МНКДР мали вищий рівень концентрації в сироватці крові прозапальних цитокінів ІL-17А (4,36 ± 0,61) пг/мл та ІL-23 (2,80 ± 0,17) пг/мл порівняно з групою контролю - (2,1 ± 0,56) пг/мл, (1,53 ± 0,2) пг/мл та МНКСР - (3,90 ± 0,58) пг/мл, (1,43 ± 0,21) пг/мл. Це дозволяє розглядати лабораторні маркери як додаткові маркери ризику трансформації МНКДР у ВНКДР. Визначення в сироватці крові ІL-17А та ІL-23 у хворих із великим і малим нейрокогнітивними розладами дозволить лікарям-невропатологам, психіатрам, терапевтам підвищити рівень ранньої диференціальної діагностики нейрокогнітивних порушень у пацієнтів із цереброваскулярною та нейродегенеративною патологією. Запропоновано проводити нейропcихологічне обстеження із застосуванням таких комплексних оцінювальних шкал: МоСА (Монреальська шкала оцінювання когнітивних функцій (англ. Montreal Cognitive Assessment)), FAB (батарея лобної дисфункції (англ. Frontal Assessment Battery)), ADAS-cog (шкала оцінювання хвороби Альцгеймера (англ. Alzheimer Disease Assessment Scale-Cognitive)) та меншою мірою короткої шкали дослідження психічного статусу MMSE для ранньої диференціальної діагностики малого й великого нейрокогнітивних розладів різної етіології. Пацієнтам з нейрокогнітивними розладами рекомендовано дослідження емоційного стану із застосуванням шкал GDS (геріатрична шкала депресії (англ. Geriatric Depression Scale)) та NPI (нейропсихіатричний опитник (англ. Neuropsychiatrie Inventory)) з метою раннього виявлення вираженості ступеня порушень поведінкових та психологічних симптомів (ППС) та їх своєчасної корекції. Для прогнозування трансформації у хворих із малим нейрокогнітивним розладом у великий нейрокогнітивний розлад рекомендовано визначати в сироватці крові рівні прозапальних цитокінів IL-17A та IL-23.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА454146 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського