РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833519<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Віра М. 
Застосування програмного засобу GeoGebra до розв'язування алгебричних задач з параметром / М. Віра, П. Самусенко // Фіз.-мат. освіта. - 2023. - 38, № 1. - С. 7-13. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Процес розв'язування задач із параметром є потужним засобом активізації пізнавальної діяльності учнів. Розгляд таких задач сприяє узагальненню та систематизації знань і, як наслідок, це призводить до підвищення рівня математичної компетентності учнів. Саме тому задачі з параметрами є важливою складовою шкільного курсу математики профільного рівня. Їм присвячені окремі пункти підручників, ряд методичних посібників. Дослідження базується на багаторічному досвіді практичної роботи з учнями закладів загальної середньої освіти. Воно, також, є наслідком опрацювання різних джерел даних, проведення міркувань дедуктивного характеру. Проведено огляд посібників і статей у періодичних виданнях, які присвячені традиційним методам розв'язування задач із параметром (аналітичний і графічний методи) та наведено методичні аспекти поєднання традиційного підходу з сучасними засобами навчання математики. Запропоновано до розгляду низку задач із параметром, розв'язання яких передбачає поєднання традиційних методів із можливістю демонстрації динамічної моделі розглядуваної задачі в середовищі GeoGebra. Зазначено, що саме такий підхід до викладання надасть змогу забезпечити реалізацію не лише математичної, а й інформаційної компетентностей учня, що є надзвичайно важливим в умовах реформи НУШ у середній школі. Проаналізовано, що в процесі навчання математики система GeoGebra використовується як засіб для візуалізації досліджуваних математичних об'єктів, виразів, ілюстрації методів побудови; як середовище для моделювання та емпіричного дослідження властивостей досліджуваних об'єктів; як комплекс, що надає користувачеві набір спеціалізованих інструментів для створення та перетворення об'єкта. Зроблено висновки, що запропонований матеріал може бути використаний як вчителям-початківцями, так і досвідченими педагогами для проведення факультативних занять, оскільки він надає можливість зорієнтуватися в сучасній методичній літературі з даної тематики та зазирнути в творчу майстерню провідних науковців в галузі методики навчання математики.



Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського