РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833545<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білявина Н. М. 
Вплив спікання в умовах високих температур і тиску та механохімічного синтезу на кристалічну структуру монокарбідів TiC, ZrC, HfC / Н. М. Білявина, В. З. Туркевич, А. М. Курилюк, Д. А. Стратійчук, О. І. Наконечна, П. П. Когутюк, Л. П. Стасюк // Доп. НАН України. - 2023. - № 3. - С. 40-48. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Методом рентгенівської дифракції вивчено фазовий склад продуктів НРНТ спікання (7,7 ГПа, 1600 - 2450 <^>oC) систем cBN - TiC - Al, cBN - ZrC - Al і cBN - HfC - Al (об'ємне співвідношення компонентів шихти 60 : 35 : 5). Установлено, що твердофазні реакції в цих системах ініціюються за температур баротермічної обробки, вищих за 2000 <^>oC, і спричинюють утворення боридів відповідного металу (MeB2) та AlN. На основі рентгеноструктурних розрахунків кристалічної структури окремих фазових складових показано, що за високих температур НРНТ спікання бориди MeB2 розчиняють невелику кількість алюмінію, а вихідні монокарбіди MeC перетворюються в карбіди MeC', які в дійсності є твердими розчинами Me1-xAlxC, що містять до ~ 8, ~ 7 і ~ 6 ат. % Al для TiC, ZrC і HfC відповідно. Механізм накопичення алюмінію в металевій підгратці твердих розчинів Me1-xAlxC здійснюється через попереднє утворення в структурах вихідних карбідів MeC вакансій, кількість яких корелює зі значенням ентальпії утворення цих карбідів.



Шифр НБУВ: Ж22412:а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського