РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833593<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shmatko O. 
Design and evaluation of an IOTA-based medical information system = Розробка та оцінка медичної інформаційної системи на основі IOTA / O. Shmatko, Ya. Kliuchka, R. Korolov, V. Khvostenko, S. Dunaiev // Захист інформації. - 2023. - 25, № 1. - С. 19-26. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Традиційні медичні інформаційні системи страждають від таких проблем, як порушення даних, відсутність конфіденційності та проблеми цілісності даних. У цьому документі представлено розробку та оцінку медичної інформаційної системи на базі IOTA, спрямованої на вирішення цих проблем. В останні роки технологія блокчейн перетворилася в потужний інструмент для захисту даних і управління ними децентралізованим чином. Однією з областей, де ця технологія може зробити революцію в тому, є електронна медицина. Електронна медицина, або електронна медицина, відноситься до використання технологій для дистанційного надання медичних послуг. Це включає телемедицину, онлайн-консультації та дистанційний моніторинг стану здоров'я пацієнтів. Технологія блокчейну IOTA, зокрема, має великий потенціал в електронній медицині. IOTA - це технологія розподіленого реєстру, яка використовує спрямований ациклічний графік (DAG) замість традиційного блокчейну. Головна перевага такого підходу полягає в тому, що він усуває необхідність в Майнер і робить систему більш масштабованої, швидкої і енергоефективної. IOTA також спроектована так, щоб бути безшумною, що робить її ідеальним вибором для мікротранзакцій. В електронній медицині IOTA можна використовувати кількома способами. Одним із потенційних випадків використання є безпечне та децентралізоване зберігання медичних записів пацієнтів. Медичні записи є високочутливими і містять конфіденційну інформацію, яка повинна бути захищена від несанкціонованого доступу. Використовуючи захищену від несанкціонованого доступу та незмінну книгу IOTA, пацієнти можуть краще контролювати свої медичні записи та вибирати, хто має до них доступ. Це може бути особливо корисним у ситуаціях, коли пацієнтам потрібно поділитися своїми медичними записами з кількома медичними працівниками або науково-дослідними інститутами. Використовуючи унікальні можливості IOTA, такі як її безкоштовні мікротранзакції, масштабованість і технологію розподілених реєстрів, пропонована система підвищує безпеку, конфіденційність і інтероперабельність при управлінні медичною інформацією. Оцінка системи включає тести продуктивності та порівняння з існуючими рішеннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського