РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833668<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yashchenko V. O. 
Neural-like growing networks in the development of general intelligence. Neural-like growing networks (pt. II) = Участь нейроподібних зростаючих мереж у розвитку загального інтелекту. Нейроподібні зростаючі мережі (ч. II) / V. O. Yashchenko // Мат. машини і системи. - 2023. - № 1. - С. 3-29. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Розроблено загальний штучний інтелект на базі нового типу нейронних мереж - "Нейроподібних мереж, що ростуть". Стаття складається із двох частин. Перша частина опублікована в № 4, 2022 р. У першій частині описаний штучний нейроподібний елемент (штучний нейрон) за своїми функціональними можливостями, максимально наближеними до біологічного нейрона. Штучний нейроподібний елемент є основним елементом побудови нейроподібних мереж. У другій частині розглядаються структури та функції штучних і природних нейронних мереж. Пропонується новий підхід до створення нейроподібних мереж, що ростуть, як засіб розробки загального штучного інтелекту максимально наближеної до природного інтелекту людини. Інтелект людини та живих організмів формується їх нервовою системою. Основним механізмом вищої нервової діяльності, за визначенням І. П. Павлова, є рефлекторна діяльність нервової системи. У нервовій клітині основним сховищем безумовних рефлексів є молекула дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК). Описано рибосомний синтез білків, що сприяє реалізації безумовних рефлексів та формуванню умовних рефлексів як основи навчання біологічних об'єктів. У першій частині роботи показано, що структура та функції рибосом практично повністю збігаються зі структурою та функціями машини Тюрінга. Тюрінг придумав цю машину для доказу принципової (теоретичної) можливості побудови скільки завгодно складних алгоритмів із гранично простих операцій, причому самі операції виконуються автоматично. Тут виникає приголомшлива аналогія: природа вигадала ДНК і рибосому для побудови складних алгоритмів створення біологічних об'єктів, їх спілкування між собою та з зовнішнім середовищем. Рибосомний синтез білків здійснюється безліччю рибосом. Одночасно зроблений висновок, що нервові клітини мозку являють собою аналогові багатомашинні комплекси - надшвидкодіючі молекулярні суперкомп'ютери з надзвичайно простим аналоговим пристроєм програмування.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського