РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833671<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бєгун В. В. 
Цифрова економіка та питання безпеки ТРЦ України / В. В. Бєгун // Мат. машини і системи. - 2023. - № 1. - С. 60-71. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано проблеми безпеки торговельно-розважальних центрів (ТРЦ) України та можливість і необхідність включення важливих питань безпеки у державну програму розвитку (цифрового) електронного урядування. Розглянуто стан розвитку електронного урядування в Україні, доведено, що рівень розвитку високий та значно покращився за два минулі роки і відповідає світовим вимогам сьогодення. З точки зору безпеки, розглянуто основні (найкращі) проекти ТРЦ і на основі даних перевірок державних інспекцій із безпеки описані фактори та обставини ризику для персоналу й відвідувачів ТРЦ. Представлені моделі евакуації під час можливої пожежі й імовірнісна модель виникнення й поширення пожежі. Запропоновані варіанти програмного забезпечення для виконання розрахунків. Як правило, ці сучасні багатофункціональні центри обслуговування населення споруджуються в Україні за рахунок іноземних інвестицій, базуючись на нормах країн інвесторів. Але з причин невідповідності законодавчих основ виникають проблеми з безпеки персоналу та відвідувачів, хазяїв та державних інспекторів із контролю безпеки. Пропонується концепція контролю безпеки на основі даних із надійності систем безпеки об'єктів, яка легко реалізується на комп'ютері. Також розроблена концепція включення розроблених моделей та програм до складу програм державного електронного уряду, оскільки ТРЦ стають об'єктами масової культури з дуже великим числом щоденних відвідувань, яке буде зростати. Наприклад, ТРЦ "Магелан" у м. Києві до початку пандемії відвідувало 30000 людей щодня, ТРЦ "Ocean Plaza" - 60000. Це приблизно від 2 до 5 тисяч людей щогодини. Отже, у випадку пожежі може бути багато жертв, якщо не вдасться вчасно евакуювати людей або приборкати пожежу. Задля запобігання небажаних подій, статистика яких постійно збільшується, пропонується вирішення задач безпеки ТРЦ на сучасному науковому рівні ризик-орієнтованого підходу та сучасному інформаційному рівні. Розглянуто можливий варіант включення питань безпеки ТРЦ в інформаційні технології електронного уряду.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського