РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Samoilenko H. T. 
Conceptual model of enterprise security in the information environment = Концептуальна модель безпеки підприємства в інформаційному середовищі / H. T. Samoilenko, Yu. Yu. Yurchenko // Мат. машини і системи. - 2023. - № 1. - С. 112-117. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Визначено характерні риси та ознаки інформаційного суспільства. Інформаційне середовище, яке розглядається для формування моделі безпеки підприємства, є складовою інформаційного суспільства. Виділено класи інтелектуальних інформаційних технологій (ІІТ), необхідних для взаємодії суб'єктів в інформаційному суспільстві. Зазначені класи ІІТ, взаємно доповнюючи один одного, створюють умови сталого доступу до інформації і знань, що оновлюються. Визначено та охарактеризовано складові інформаційного середовища, а саме: організація; технології; цифровий репозиторій інформаційних та методичних ресурсів; сервіси; математичні методи моделювання; система моделювання безпеки підприємства відповідно до типів, цілей і принципів та інформаційно-телекомунікаційна інфраструктура. Визначено внутрішні і зовнішні ресурси організації, наявність яких впливає на формування моделі безпеки підприємства. В рамках інформаційного суспільства запропонована концептуальна модель дозволяє визначити необхідний набір сервісів і інформаційних ресурсів, потрібних для формування моделі безпеки підприємства. Виділено основні компоненти моделі безпеки підприємства: задачі безпеки; комп'ютерні комунікації; засоби безпеки; гнучкість; організаційне середовище. Запропонована практична реалізація дає можливість доступу до інформаційних ресурсів, обміну повідомленнями з використанням існуючих комунікацій, участі в загальних дискусіях, пошуку інформації відповідно до запиту, організації колективної (спільної) діяльності. Грунтуючись на структурі організації, запропонована практична реалізація моделі забезпечує розмежування рівнів доступу, реалізує індивідуальні профілі захисту та забезпечує безпеку персональних даних користувачів.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського