РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833676<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кряжич О. О. 
Особливості алгоритмізації процесів мінімізації похибок апроксимації при вирішенні прикладних задач / О. О. Кряжич, К. С. Ющенко, В. Є. Іцкович, О. М. Купрін // Мат. машини і системи. - 2023. - № 1. - С. 118-129. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Визначено математичні особливості, які виникають при алгоритмізації мінімізації похибок, що з'являються в результаті наближення функцій у прикладних задачах з екологічної безпеки, створення автоматизованих систем відбору персоналу, вдосконалення систем із рекомендаційним механізмом. Доведено, що, здійснюючи алгоритмізацію будь-якого процесу, необхідно враховувати ігнорування деякої частини інформації у процесі формалізації. При перетворенні інформації будь-яку подію у процесі функціонування складної системи на певному проміжку часу можна розглядати як виникнення конкретної ситуації в деякій визначеній точці, до якої і висуваються вимоги забезпечення властивостей інформації. Робота базується на базових постулатах теорії Коші та роботах Г. С. Теслера щодо деяких тверджень із розкладання функцій за нев'язками. Використовуючи підхід щодо розв'язання задач із складними варіантами апроксимації функцій та існуючі методи мінімізації похибок при наближеннях, запропоновано алгоритм, який дозволяє у випадку пошуку рішення з великою кількістю ітерацій провести ряд перетворень, що дозволять отримати результат за допомогою розкладання в ряд Тейлора за ступенями. Виявлено, що при відсутності чіткого рішення поставленої задачі найкраще застосовувати апроксимацію з деякою нев'язкою. Тобто, обирається параметр, який і виступає в ролі елемента адаптації до зазначених умов задачі. Звичайно, такий спосіб вирішення потребує функціональних перетворень, але у підсумку дозволяє використовувати базові тригонометричні функції, які спрощують алгоритмізацію. Був розглянутий приклад практичної реалізації алгоритму з мінімізацією похибок наближення. На основі прикладу доведено, що більш раціональним є використання таблиць ряду широко вживаних функцій та розкладання функцій у ряди за похибками.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського