РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833678<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yashchenko V. O. 
Artificial brain. Biological and artificial neural networks, advantages, disadvantages, and prospects for development = Штучний мозок. Біологічні та штучні нейронні мережі, переваги, недоліки та перспективи розвитку / V. O. Yashchenko // Мат. машини і системи. - 2023. - № 2. - С. 3-17. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Проаналізовано проблему розвитку штучних нейронних мереж у рамках розробки штучного мозку. Розглянуто структуру та функції біологічного мозку. Мозок виконує безліч функцій, таких як контроль роботи організму, координації рухів, обробки інформації, пам'ять, мислення, увага, регулювання емоційного стану і складається з мільярдів нейронів, об'єднаних безліччю зв'язків у біологічну нейронну мережу. Обговорено структуру та функції біологічних нейронних мереж, докладно описуються переваги та недоліки порівняно зі штучними нейронними мережами. Біологічні нейронні мережі вирішують різні складні завдання в реальному часі, які і досі недоступні для штучних мереж, наприклад, одночасне сприйняття інформації з різних джерел, включаючи зір, слух, нюх, смак та дотик, розпізнавання та аналіз сигналів зовнішнього середовища з одночасним прийняттям рішень у відомих та невизначених ситуаціях. У цілому, незважаючи на всі переваги біологічних нейронних мереж, штучний інтелект продовжує швидко прогресувати та поступово відвойовувати позиції у біологічного мозку. Передбачено, що в майбутньому штучні нейронні мережі зможуть наблизитись до можливостей людського мозку і навіть перевершити його. Проведено порівняння нейронних мереж головного мозку людини із штучними нейронними мережами. Описано глибинні нейронні мережі, їх навчання та використання у різних додатках, докладно обговорюються їх переваги та недоліки. Проаналізовано можливі шляхи подальшого розвитку цього напряму. Коротко розглядаються проект "Human Brain", спрямований на створення комп'ютерної моделі, що імітує функції людського мозку, та проект просунутого штучного інтелекту - ChatGPT. Для розробки штучного мозку пропонується новий тип нейронних мереж - нейроподібні мережі, структура і функції яких аналогічні природним біологічним мережам. Наведено спрощену схему структури штучного мозку на базі нейроподібної мережі.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського