РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833680<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисецький Ю. М. 
Особливості управління правами користувачів у корпоративних ІТ-системах / Ю. М. Лисецький, Д. Й. Калбазов // Мат. машини і системи. - 2023. - № 2. - С. 28-33. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Сьогодні жодне робоче місце працівника будь-якого підприємства не обходиться без використання інформаційних технологій. Автоматизація, яку можуть забезпечити інформаційні технології, охоплює вже всі аспекти діяльності підприємства: документообіг, бухгалтерський облік, складський облік, фінансовий облік, аналітичний, управління підприємством. Для ефективної роботи працівнику потрібен доступ до систем, робота з якими передбачена його посадою. Управління й контроль облікових записів користувачів у корпоративних ІТ-системах - серйозне завдання для ІТ-підрозділу чи служби інформаційної безпеки. Оскільки системи слабо інтегровані одна з одною, кожна система потребує окремого налаштування облікових записів користувачів та відповідні права доступу. Основні напрями в управлінні доступом до корпоративних ІТ-систем - ідентифікація облікових записів, управління обліковими записами користувачів, відповідність вимогам авторизованих прав доступу. Сучасна концепція роботи з корпоративними системами полягає у формуванні сервісної моделі на базі використовуваних ІТ-систем. З точки зору сервісної моделі підприємство надає працівнику певний сервіс на базі наявних корпоративних систем. Організація ефективного управління правами користувачів у корпоративних ІТ-системах вимагає автоматизації цього процесу. Кроком уперед в автоматизації управління доступом є створення порталів самообслуговування, де працівник може ознайомитися з переліком корпоративних сервісів, доступних для нього, та запросити до них доступ в автоматизованому режимі. Автоматизація процесу видачі та зміни облікових записів користувачів на корпоративних ІТ-системах дозволяє скоротити час створення чи зміни прав доступу, створити передумови для контролю прав доступу до систем та підвищити ефективність роботи ІТ-підрозділу в цілому.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського