РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833683<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бєгун В. В. 
Розвиток парадигми РОП на основі теоретичних досліджень у сфері безпеки / В. В. Бєгун // Мат. машини і системи. - 2023. - № 2. - С. 55-68. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто впровадження та розвиток парадигми ризик-орієнтованого підходу (РОП). Продемонстровано можливості методик РОП категоризувати загрози за ступенем небезпеки, що дозволяє застосовувати інформаційні технології (IT) та більш ефективно проводити оптимізаційні заходи. Простежено поступовий перехід на парадигму РОП з точки зору розвитку IT та як шлях до незалежного (неупередженого) аудиту важливих параметрів безпеки. Аналізуються можливості та обмеження існуючих методик, показана тенденція щодо переходу до адаптивного управління безпекою. Вказано на можливості скорочення витрат на побудову моделей визначення числових значень ризику за рахунок розробки ймовірнісних структурно-логічних моделей за типами небезпечних об'єктів та виробництв. Відмічено значний потенціал вітчизняних розробок у напрямі розвитку і впровадження ймовірнісно-фізичного підходу до оцінки довговічності та надійності з використанням імовірнісних моделей на основі DM- та DN-розподілів в умовах обмеженої інформації щодо відмов. Продемонстровано ефективність переходу в атомній енергетиці України з початку 2000-х років на сучасні методи аналізу безпеки, що базуються на парадигмі РОП, де завдяки оновленню процесів розробки, плануванню заходів безпеки та державного контролю збитки від аварійних зупинок зменшилися більш, ніж у 10 разів. У той же час відмічено відставання нашої країни у впровадженні парадигми РОП в інших галузях виробництва та життєдіяльності. Сформульовано пріоритетні проблеми та задачі щодо розвитку IT, які нині потребують вирішення у нашій країні та у світі, для прискорення впровадження РОП у широке коло галузей виробництва та сфер життєдіяльності.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського