РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833695<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остапчук О. 
Діяльність неформальних організацій, їх спротив радянській пропаганді та вплив на суспільно-політичну думку кінця 80-х років / О. Остапчук // Society. Document. Communication. Сер. Іст. науки. - 2022. - Вип. 16. - С. 130-150. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Надано характеристику діяльності "неформальних організацій" в період перебудови (1985 - 1990 рр.), їх вплив на відновлення незалежності Україною, боротьбу з радянською пропагандою в українському суспільстві. "Неформальні" демократичні групи, які масово почали з'являтися в період "Перебудови", зберегли ті ідеї, які пропагувалися ще за часів діяльності дисидентських рухів 1950-х - початку 1980-х рр., а саме: більшої відкритості радянського суспільства та ідеї відстоювання прав людини, які систематично порушувалися в СРСР. Попри початкові заяви "неформалів", які заперечували ідею виходу України зі складу СРСР такі рішення швидко змінювались на користь повної незалежності України та доповнювалися закликами до демократизації суспільства. Своєю діяльністю вони намагалися привернути увагу суспільства до принципів збереження не тільки свободи слова, а й відновлення української державності, показати негативні наслідки діяльності радянської пропаганди-ідеології щодо всього українського. Саме поява таких груп як Український культурологічний клуб (УКК), об'єднання Народний Рух України за перебудову (НРУ) ознаменувало зміни у боротьбі за відновлення незалежності України, якщо "ранні" дисиденти використовували підпільні методи (друк "Самвидаву", листівок з закликами до боротьби), то "неформальні" організацій починають використовувати більш відкриті методи (організація масових заходів, мітинги, пікети, страйки тощо). Вони стали центрами відродження української візії про незалежну державу. Завдяки їхнім акціям, щоразу прихильниками незалежності ставало все більше людей, а ідея незалежності України врешті була втілена в життя. Саме їхня діяльність створила підгрунтя для відновлення Української державності, а критична меншість їхніх представників у органах центральної влади призвела до проблем, які Україна не може вирішити й нині. Методологія дослідження спирається на загальнонаукові та історичні методи, що цілком відповідає поставленій меті. Наукова новизна полягає в тому, що діяльність та масштабність "неформальних" організацій в період "Перебудови", розглядається зі сторони їхнього впливу на відновлення Української держави, а також закладання основ сучасної української нації та боротьби проти радянської пропаганди.



Шифр НБУВ: Ж74618:Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського