РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000833728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ченчева О. О. 
Розробка та дослідження функціональних можливостей автоматизованої нечіткої системи керування якістю внутрішнього повітря виробничих приміщень / О. О. Ченчева, Є. Є. Лашко, Д. В. Рєзнік, А. Л. Перекрест, М. Д. Божик // Проблеми охорони праці в Україні : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 39(3/4). - С. 36-42. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - розробка нечіткої системи керування якістю внутрішнім повітрям і дослідження ефективності роботи автоматизованого комплексу підвищення концентрації аероіонів, а саме малогабаритного ультразвукового генератора аероіонів і насосного агрегату в умовах складного вентильованого повітряного середовища робочих приміщень. Дизайн/методологія/підхід. Виконане комплексне дослідження є важливим у контексті розроблення заходів і засобів і дослідження їхньої ефективності щодо підтримання аероіонного режиму виробничих приміщень на нормативному рівні. Висновки. Запропоновано структуру інтелектуальної системи керування якістю внутрішнім повітрям, яка реалізує комбіновану зміну швидкості обертання вентилятора та насосу та потужності ультразвукового генератора аероіонів. Уперше запропоновано формалізований критерій оптимальності системи керування якістю внутрішнім повітрям, який залежить від індивідуальних уподобань людей щодо комфортності виробничого середовища та стандартизованих параметрів температури, відносної вологості та концентрації аероіонів у робочому просторі. Завданням інтелектуальної системи керування є мінімізація запропонованого критерію. Обмеження/наслідки досліджень. Запропоновані рекомендації є універсальними та можуть бути використані у різних сферах господарювання для створення безпечних і нешкідливих умов праці на виробництві. Практичні наслідки. Застосування розробленого малогабаритного ультразвукового генератора аероіонів не тільки значно збільшує концентрацію аероіонів у робочій зоні, а й за рахунок балоелектричного ефекту мінімізує негативний вплив, який властивий більшості існуючих іонізаторів, а саме генерацію озону й оксиду азоту, що значно покращує якість внутрішнього повітря та тим самим підвищує рівень промислової безпеки й охорони праці. Оригінальність/значення. Існуючі системи керування припускають, що у приміщенні вставлені стандартні іонізатори (коронних розрядів), тому виникла необхідність розробки та дослідження сучасної інтелектуальної системи керування якістю внутрішнього повітря робочої зони виробничих приміщень із використанням генератора аероіонів та автоматизованої витісняючої вентиляції.



Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського