РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трачук О. В. 
Виробництво заліза у соціально-економічному житті східних слов'ян на території України (друга половина V - X ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Трачук; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено організацію племінного виробництва заліза східних слов'ян на українській етнічній території протягом другої половини V - X ст. З'ясовано, що для виробництва заліза анти, склавіни та літописні племена використовували місцеві геологічні руди Карпат, Південного Побужжя, Криворіжжя, але основною сировиною були поширені по території України болотні руди з невисоким вмістом заліза. "Гніздовий" тип забудови поселень був притаманний для всіх союзів племен: антів, склавінів, хорватів, древлян, волинян, сіверян, тиверців, полян, уличів. Кожне плем'я у родових "гніздах" поселень мало свій центр виробництва заліза, який забезпечував поселення племені крицею та залізними виробами. Розвиток видобутку заліза в другій половині 1 тис. в основному базувався на використанні сиродутних горнів - ямних і наземних із шлаковипуском як найбільш продуктивних та відповідних рівню розвитку східних слов'ян. Створено інтегровані карти-схеми пам'яток чорної металургії східних слов'ян і запропоновано варіант розмежування антів і склавінів та союзів літописних племен у другій половині V - X ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського