РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Derevyanko G. V. 
Approach to modeling in the metric space of the energy exchange of two media = Підхід до моделювання у метричному просторі обміну енергією двох середовищ / G. V. Derevyanko, V. I. Mescheryakov // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2022. - 5, № 1. - С. 47-54. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета роботи - розробка й аналіз топологічної моделі взаємодії двох енергетичних середовищ у метричному просторі. Як первинну множину вибрано хаусдорфовий метричний простір, який підпорядкується аксіомам тотожності, симетрії та трикутника. Реальному елементу системи у просторі мір енергії, призначеному для передачі енергії від одного середовища у інше, який представлено відповідно до її кліткового образу, що визначається як грассманіан. При передачі енергії від середовища з більшою енергією до середовища з меншою енергією, міри енергії визначають організацію процесів у теплообмінній апаратурі, що проєктується. Інформативними складовими грассманіану є також його площа та периметр. Аналіз структурної моделі, з використанням модифікованої формули Герона та визначника Келі - Мергера, показав, що у припущенні рівноваги у вузлах грассманіану наслідком є рівність нулю його площі у просторі мір енергії. При рівновазі периметр у термінах заходів енергії є енергопотенціал, що прикладено до елемента в умовах його мінімальності. Отримано співвідношення зв'язку площі грассманіана з прикладеним до елемента потенціалом, температурною ефективністю та ефективністю змішування двох потоків. Дослідження цього зв'язку показує, що периметр грассманіану має екстремум при площі, що дорівнює нулю, за якої периметр дорівнює прикладеному потенціалу. З точки зору проєктування це означає, що у випадку задання потоків і температури на вході, вимоги до апарату формуються у вигляді кількості енергії або кінцевих температур, що по суті визначає необхідний потенціал і відповідну йому ефективність енергообміну. У цьому випадку потенціал набуває мінімально необхідного значення, що відповідає вимогам проєкту, а кількість переданої енергії відповідає необхідному за фіксованих значень потоків та ефективності енергообміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: З368

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського