РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gushchin A. M. 
Adaptive mechatronic mechanism information model = Інформаційна модель адаптивного мехатронного механізму / A. M. Gushchin, V. P. Larshin, O. V. Lysyi // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2022. - 5, № 2. - С. 105-119. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Бездефектна механічна обробка матеріалів зі строго організованою анізотропною структурою (полімерні композиційні матеріали), з нерівномірною зміною фізико-механічних властивостей по всьому об'єму (синтегран) або з високими властивостями міцності (штучно вирощені надтверді кристали рубіна та лейкосапфіру) або неможлива, або економічно недоцільна на сучасних металорізальних верстатах із ЧПК. Причина цього полягає у відсутності інформації про силовий параметр - силу та крутний момент різання. Тому застосування розробленого модуля адаптивного мехатронного механізму (АММ), що реалізує параметричну стабілізацію силового параметра різання в розімкненій системі управління, стало ефективним вирішенням зазначеної технологічної проблеми. Аналіз стану питання в галузі мехатронних та інтелектуальних машин показав, що на цей час мехатроніка як наука системно поєднує механіку, електроніку та інформатику. Причому термін інформатика побічно відбиває ще одну складову мехатроніки - автоматику. У зв'язку з цим розглянуто два основні способи автоматичного управління: за відхиленням у замкненій системі зі зворотним зв'язком і за обуренням у розімкненій системі без зворотного зв'язку за регульованим параметром. Наведено приклади розімкнених систем із регулюванням "за обуренням", у яких реалізується "принцип компенсації обурень". Такий спосіб не замінимо за відсутності датчиків - джерел інформації про фізичні процеси в технологічних машинах різного призначення, наприклад, у верстатобудуванні, біомедичній, атомній і військовій техніці. Як правило, у всіх цих машинах має місце зворотно-поступальний рух інструменту. Наведена інформаційна модель модуля АММ відображає його основні елементи та характеристики, у тому числі рушійні сили (електромагнітна та електродинамічна), шарикопідшипниковий гвинтовий механізм, нерухомий статор з обмоткою збудження та рухомий якір.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.52-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського