РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834228<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Arsirii V. A. 
Structural and parametric models of hydro-aerodynamic systems for increasing the efficiency of energy infrastructure facilities = Структурно-параметричні моделі гідро аеродинамічних систем для підвищення ефективності об'єктів енергетичної інфраструктури / V. A. Arsirii, O. O. Arsirii, O. V. Kravchenko, P. M. Ryabokon, O. V. Kroshka // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2022. - 5, № 4. - С. 331-347. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Аналіз структури енергоспоживання в Україні показує, що необхідно враховувати сучасні світові тенденції щодо енергоефективності під час післявоєнного відновлення таких основних об'єктів енергетичної інфраструктури як теплової та електричної генерації, тепло- газо- та водопостачання, вентиляції, кондиціонування, тощо. Однак аналіз існуючих інформаційних технологій автоматизованого проєктування енергетичних об'єктів, основою яких є гідроаеродинамічні системи, показав, що моделі і методи структурного та параметричного синтезу складових гідроаеродинамічних систем - генеруючих енергетично активних основних елементів і мережевих енергетично пасивних допоміжних елементів не повною мірою враховують вплив стану реальних гідро аеродинамічних процесів при формуванні бази типових проєктних рішень елементів. Це призводить до зниження до сорока відсотків енергоефективності спроєктованих інфраструктурних об'єктів. Тому розробка структурно-параметричних моделей енергоефективних гідроаеродинамічних систем і створення на їх основі відповідної інформаційної технології інтегрованої в інженерну САПР, є особливо актуальною в період післявоєнного відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури України. При розробці структурно-параметричних моделей енергоефективних гідроаеродинамічних систем вирішувались такі задачі: на підставі порівняльного аналізу можливостей структурного, параметричного та структурно-параметричного синтезу енергоефективних гідроаеродинамічних систем. Для створення інформаційних технологій інтегрованих у машинобудівні та інженерні САПР обгрутовано обрано структурно-параметричний підхід; розроблено структурно-параметричні моделі енергоефективної гідроаеродинамічної системи та її складових - мережевої та генеруючої частин; із урахуванням переваг використання топологічних властивостей графових моделей у просторово-часової області, розроблено логіко-числову модель генерації технічних пропозицій щодо структурно-параметричного синтеза енергозберігаючих, гідро аеродинамічних систем; запропоновано визначення додаткових цільових параметрів структурно-параметричної моделі, гідро аеродинамічної системи. Розроблені моделі використано у процесі створення інформаційної технології структурно-параметричного синтезу енергозберігаючих гідроаеродинамічних систем, яку інтегровану в САПР. Апробація запропанованої інформаційної технології показала, що зниження гідроаеродинамічних опорів у мережевій частині гідроаеродинамічних систем надало змогу, підвищити енергоефективність синтезованих гідроаеродинамічних систем за рахунок зменшення потужності, яка витрачається на забезпечення заданих витрат робочого тіла, що створюються основними елементами такими як поживні насоси, вентилятори дуттьові та димососи від 25 до 45 відсотків.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського