РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834333<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shevchenko G. Ya. 
The formation of the corporate scientific environment = Формування наукового середовища у корпорації / G. Ya. Shevchenko, V. S. Bilozubenko, O. A. Marchenko // Наука та наукознавство. - 2022. - № 2. - С. 12-23. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Наука - рушійна сила людства, важлива, але водночас складна галузь людської діяльності, головним завданням якої є генерація нового знання. Історично склалося так, що наука поділяється на три види: академічна, галузева та вузівська. У сьогоднішній ситуа ції актуальним для обговорення питанням є новий підрозділ - корпоративна наука, ос кільки корпорації добре розуміють, що їх конкурентоспроможність, а відтак і по дальша доля залежать від генерації нового знання. Отже, корпорації здійснюють процеси, пов'язані з культивуванням науки і створенням відповідної наукової атмосфери - наукового середовища корпорації. Конкретні підходи чи готові рішення стосовно створення такого середовища відсутні, що обумовлює актуальність дослідження. Викладено результати дослідження, спрямованого на виявлення та сис тема тизацію компонентів, що входять до ландшафту наукового середовища, знаходження детермінантів наукового середовища на основі загальнонаукових методів пізнання, а також гегелівського принципу сходження. Емпіричною базою дослідження є наукові праці провідних вітчизняних і зарубіжних учених. Дослідження дозволило виявити та сформувати основні детермінанти генерації нового наукового знання: наявність середовища буття, наукове оточення, матеріальна оболонка наукового середовища, спільна мова, наукові комунікації, мотивація та дух організації. Обгрунтовано, що організація практично будь-якого наукового середовища має відбуватися через формування наведених вище компонент. Доведено, що формування наукового середовища здатне зробити компанію інноваційною і відтак підвищити її конкурентоспроможність. Для забезпечення подібної трансформації потрібно мати повну картину процесів, що відбуваються у сфері кор поративних інновацій. Основою для формування наукового середовища є мислення, яке має бути ноосферним, і відповідний спосіб існування - буття, а не володіння. Тільки таке мислення і такий дух здатні створювати синергетичний ефект у розвитку людини та біосфери.



Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського