РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834401<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перерва П. Г. 
Економічне обгрунтування доцільності проведення IT-аутсорсингу та вибору аутсорсера / П. Г. Перерва, С. М. Назаренко // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 19. - С. 205-211. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Доведено, що для промислових підприємств існують два різноспрямовані шляхи для організації діяльності в сфері інформаційних технологій. Перший - передача окремих ланок IT-послуг професіоналів - аутсорсинг. Другий - організація власної IT-діяльності і її контроль - інсорсинг. Головним принципом IT-аутсорсингу є виконання підприємством-аутсорсі тільки тих функцій (робіт, послуг), які воно може виконувати краще за інших, а передати відібраному аутсорсеру (зовнішньому виконавцю) те, що він робить краще за інших. Дослідження практики застосування IT-аутсорсингу показує, що в даний час в більшості випадків використовуються два різновиди IT-аутсорсингу: ринковий і організаційний. Концепція ринкового IT-аутсорсингу заснована на принципах пошуку і використання (найму) на ринку IT-послуг підприємства, створеного без участі підприємства-аутсорсі, яке бажає реорганізувати свою діяльність в сфері інформаційних технологій. Концепція організаційного IT-аутсорсингу передбачає виведення тієї чи іншої діяльності промислового підприємства в сфері інформаційних технологій в окреме підприємство. Головним перевага такого рішення є те, що творець (засновник) такого підприємства зберігає за собою основні організаційні та управлінські функції. Тому він має можливість контролювати рівень якості використовуваної продукції (послуг), а також контролювати використання власних ресурсів. Крім того, важливим елементом також є відсутність можливостей (ризику) витоку конфіденційної інформації до своїх конкурентів. Результати проведених досліджень дозволяють сформувати перелік найбільш важливих факторів, які мають ключове значення при обгрунтуванні вибору постачальника IT-послуг. Методичні рекомендації щодо вибору постачальника IT-послуг - аутсорсера з використанням викладених результатів дослідження включають в себе наступні етапи. Етап 1. Визначено потенційні IT-аутсорсери, виробничо-комерційні результати діяльності яких в основному задовольняють потреби даного підприємства. Етап 2. Складється факторно-аутсорсингова матриця з використанням визначених ступенів вагомості кожного з ключових факторів впливу на обгрунтування вибору постачальника IT-послуг. Побудова такого роду матриці грунтується на оцінюванні конкретним промисловим підприємством, яке має потребу в отриманні IT-послуг, кожного з ключових факторів впливу на обгрунтування вибору постачальника IT-послуг. Етап 3. Оцінювання відповідності кожного фактору по кожному кандидату в IT-аутсорсери проводиться з використанням вагомості факторів обгрунтування вибору постачальника IT-послуг. Етап 4. На основі проведних розрахунків проводиться ранжування потенційних аутсорсерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-210.3 + У9(4УКР)301-551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського