РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834434<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khubetova I. V. 
Epidemiology of Alzheimer's disease in the Odesa region = Епідеміологія хвороби Альцгеймера в Одеській області / I. V. Khubetova, D. A. Voloshchuk, K. A. Kosenko, Yu. M. Vorokhta // Запоріз. мед. журн. - 2023. - 25, № 2. - С. 130-135. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Мета роботи - вивчення епідеміології хвороби Альцгеймера в Одеській області. Дослідження здійснили на базі Обласного центру психічного здоров'я (м. Одеса) у 2016 - 2021 рр. Проаналізували дані первинного направлення пацієнтів із верифікованим діагнозом хвороба Альцгеймера. Статистичне опрацювання результатів здійснили із застосуванням методів частотного аналізу, використавши стандартні пакети MS Excel (Microsoft Inc., США). Кількість населення Одеської області визначили за даними Державної служби статистики України. За результатами ретроспективного аналізу, протягом останніх 5 років відбувалося постійне зростання кількості встановлених діагнозів хвороба Альцгеймера: з 4,9 випадку на 100 тис. населення у 2016 р. до 6,0 випадку у 2020 р. У структурі захворюваності на хворобу Альцгеймера виявили незначне переважання жінок. МРТ головного мозку виконали тільки 29 (4,6 %) хворим, ЕЕГ - 41 (6,5 %) пацієнтові. Випадки сімейної форми хвороби Альцгеймера та хвороби Альцгеймера з раннім початком не зафіксовані. У 2020 р. в Україні померли 14 196 осіб від хвороби Альцгеймера та деменції - 2,54 % від загальної кількості смертей. Висновки: поширеність хвороби Альцгеймера серед населення Одеської області наприкінці 2021 р. становила 6,0 випадку на 100 тис. населення; це істотно менше, ніж середній показник у світі. Середній бал за шкалою MMSE становив 18,6 +- 0,5. Аналіз за субшкалами показав переважання порушень пам'яті, просторової орієнтації та вербальних розладів. Для населення України характерна незначна кількість хворих старшої вікової групи (3,3 %) та переважання жінок (59,4 %).



Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського