РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834488<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zlenko A. 
Formation of a modern personnel management ecosystem: social challenges, communication trends, innovative approaches = Формування сучасної екосистеми управління персоналом: соціальні виклики, комунікаційні тренди, інноваційні підходи / A. Zlenko, O. Perchuk, O. Lutsyk // Society. Document. Communication. Сер. Соц. комунікації. - 2023. - Вип. 19. - С. 103-131. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Розглянуто питання формування екосистеми управління персоналом організації. Досліджуються поняття екосистема, цілі, завдання та ключові елементи системи управління персоналом. Обгрунтовано, що сучасна екосистема управління персоналом організації передбачає формування стратегії розвитку організації, HR-стратегії, які містять цінності організації; дає можливість розвитку корпоративної культури та позиціонування кожного працівника відносно розвитку організації; включає соціальну відповідальність, управлінську та комунікаційну єдність; інноваційні підходи у підборі методів навчання та розвитку персоналу; нові системи винагород; переваги залучення до співпраці різних поколінь, в тому числі розширення рамок традиційного "робочого віку"; добробут та стабільність персоналу; важливість персоналу в епоху діджиталізації; розвиток потенціалу особистості та планування кар'єри і т.д. Встановлено, що на формування і розвиток сучасної екосистеми управління персоналом організації мають вплив глобалізаційні та геополітичні аспекти, демографічні фактори, міграція кадрів і боротьба за найкращих кандидатів, рівень розвитку технологій, проблеми з комунікаціями, пандемія COVID-19, а зважаючи на українські реалії, військові дії на території країни. Проведено аналіз трендів HR-управління, серед яких можна виокремити наступні: активне використання штучного інтелекту; розвиток електронних офісів та електронних портфоліо; запровадження методів змішаного навчання та гейміфікації в управлінні та підвищенні кваліфікації персоналу; виявлення талантів та їх ефективне використання. Доведено, що нова управлінська парадигма повинна враховувати сучасні тренди розвитку технологій управління та формувати сучасну систему мотивування персоналу. Такий підхід дозволяє розглядати сучасні технології управління персоналом відповідно основним підфункціям. Серед них: стратегічне планування робочої сили; пошук, підбір персоналу; навчання та розвиток персоналу; управління ефективністю роботи персоналу; мотивація персоналу через визнання та винагороди; кар'єрний розвиток персоналу, мотивація до лідерства. Зазначено, що соціальна відповідальність організації у сфері кар'єрного розвитку та професійного підвищення кваліфікації працівників передбачає виконання наступних кроків: відповідно до корпоративної стратегії визначити необхідні плани для потреб у навчанні персоналу; рівноправні можливості для всіх категорій персоналу, щодо навчання та професійного розвитку; формування актуальних методів та форм розвитку персоналу; визначення особливо перспективних працівників, та розробці індивідуальних програм розвитку та кар'єрного зростання. Сьогодні концепція корпоративної соціальної відповідальності поступово розвивається та впроваджується в системи корпоративного управління провідних українських організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.32 + У010.355.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського