РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834527<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гордійко Н. О. 
Аналіз часових рядів супутникових даних для моніторингу стану лісів / Н. О. Гордійко, Г. О. Яйлимова // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2023. - № 4. - С. 96-104. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Системи на основі сучасних інтелектуальних технологій сенсорного та супутникового моніторингу здатні відстежувати та контролювати віддалені території навколишнього середовища в реальному часі та сприяють швидкому реагуванню на його зміни, перш ніж це стане проблемою. Вони надають змогу ефективніше використовувати наявні ресурси, оскільки дані можна відстежувати та контролювати віддалено, без необхідності фізичного доступу. Сучасні супутникові датчики надають змогу отримати зображення об'єктів земної поверхні з високою роздільною здатністю, що надає змогу створювати детальні карти навколишнього середовища Землі та робить космічний моніторинг потужним та ефективним інструментом як аналізу кліматичних змін, екологічних катастроф і глобального впливу людської діяльності на стан екосистем, так і їхнього попередження. Досліджено та визначено найбільш інформативні спектральні канали супутника Sentinel-2 із метою їхнього подальшого аналізу в процесі супутникового моніторингу пошкоджених лісів. Сформовано дослідницький набір даних безхмарних супутникових знімків (тестового датасету (набору даних) по території Франції) у вигляді часового ряду супутникових знімків для дистанційного моніторингу лісових ділянок (до та після пошкодження). Отриманий набір безхмарних супутникових знімків складається з 5573 зображень. На прикладі вегетаційного індексу NDVI перевірена гіпотеза щодо зменшення його середнього значення та зростання його стандартного відхилення за появи на певній ділянці хвойного лісу пошкодження (захворювання чи засихання). Отримані результати можна використовувати під час машинного навчання алгоритмів класифікації пошкоджених лісів. Дослідження проведено відповідно до наукових цілей європейського проєкту "Satellites for Wilderness Inspection and Forest Threat Tracking".


Індекс рубрикатора НБУВ: П361.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського