РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834543<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лифар В. О. 
Модель та метод визначення показників утворення небезпечного середовища при аваріях на об'єктах з перегрітою рідиною / В. О. Лифар, О. К. Лифар // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2023. - № 6. - С. 76-82. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Інформаційна технологія, що розробляється в системі підтримки прийняття рішень при керуванні техногенним ризиком промислових об'єктів підвищеної небезпеки, вимагає розробки детермінованих моделей, завдяки яким можна визначати розрахункові показники процесів утворення аварій, формування небезпечного середовища, реалізації явищ, що мають вражаючі фактори для людей, матеріальних об'єктів, і стохастичних моделей, які надають змогу визначити ймовірність сценаріїв виникнення та розвитку аварій. Наведено одну з моделей, що надає змогу вирахувати основні небезпечні параметри при пароутворенні перегрітих рідин і зріджених газів, що зберігаються ізотермічно або знаходяться під тиском, більшим за атмосферний. При цьому необхідно враховувати, що суміш перегрітої рідини може бути багатокомпонентною. Окремі компоненти суміші мають різні температури кипіння, критичні показники пароутворення та тиск насиченої пари. Оскільки процеси пароутворення по об'єму рідини проходять дуже швидко, немає необхідності враховувати динаміку процесу. Необхідно визначити кількість речовини, що переходить у газову фазу з рідкої для кожного компоненту, та розрахувати закінчення процесу бурхливого пароутворення перегрітої рідини. Кінцева температура кипіння суміші визначається, коли сумарний тиск насиченої пари стає нижчим атмосферного. Модель заснована на врахуванні першого початку термодинаміки та законів Рауля. Обгрунтований теоретичний підхід надає можливість створити розрахункову схему, що працює в межах області визначення. Перевірка розрахунків і верифікація моделі підтверджують область її використання. Модель має самостійну цінність та може використовуватися будь-яким фахівцем для визначення кількості парової фази, що утворюється при викиді багатокомпонентних перегрітих рідин або зріджених газів.



Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського