РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834628<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Максимов С. Ю. 
Вплив швидкості охолодження на мікроструктуру та фазовий склад ЗТВ дуплексної сталі (DSS) 2205 при мокрому підводному зварюванні / С. Ю. Максимов, Г. В. Фадєєва, В. А. Костін, А. А. Радзієвська, Д. В. Васильєв // Автомат. зварювання. - 2023. - № 12. - С. 3-12. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати аналізу зміни мікроструктури та об'ємних часток фазових складових металу ЗТВ при моделюванні з застосуванням приладу Gleeble-3800 термічних циклів зварювання, які притаманні мокрому підводному зварюванню та зварюванню на повітрі. Визначено значення швидкості охолодження різних ділянок металу шва при мокрому підводному зварюванні та зварюванні на повітрі. Показано, що внаслідок охолоджувального впливу водного середовища швидкість охолодження при мокрому підводному зварюванні майже на порядок більше ніж при зварюванні на повітрі (W13/8 = 8,21 <^>oC/с - повітря, в середині шва, а при мокрому підводному зварюванні складає відповідно W13/8 = 81,70 <^>oC/с в середині шва, W13/8 = 165,85 <^>oC/с на початку шва і W13/8 = 320,51 <^>oC/с у кратері шва). Визначено зміну об'ємних часток фазових складових фериту, аустеніту та надлишкових фаз (нітридів хрому Cr2N) у мікроструктурі металу ЗТВ залежно від швидкості охолодження. Фазові перетворення майже повністю відбуваються в високотемпературній зоні термічного впливу (ВЗТВ) у діапазоні температур I = 1300 - 800 <^>oC. Внесок низькотемпературної зони термічного впливу (НЗТВ), діапазон температур T = 800 - 500 <^>oC, на зміну фазових складових незначний. Кількість феритної та аустенітної складових та особливо морфологія аустеніту в мікроструктурі ВЗТВ залежить від швидкості охолодження, так само як і кількість виділення надлишкових фаз (імовірно нітридів хрому Cr2N).



Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського