РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834659<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Салютін Р. В. 
Вплив аутомезоконцентрату тромбоцитів на імунологічний статус експериментальних тварин після резекції печінки / Р. В. Салютін, К. О. Юзвик // Укр. журн. клініч. хірургії. - 2023. - 90, № 4. - С. 52-57. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити показники клітинної та гуморальної ланок імунітету в крові щурів після резекції печінки та за умов уведення аутомезоконцентрату тромбоцитів. Дослідження проводили на щурах-альбіносах лінії Wistar масою тіла 140 - 245 г. Резекцію 2/3 печінки здійснювали із застосуванням методу асептичного видалення її лівої та центральної часток. Під час резекції у печінковий залишок уводили аутомезоконцентрат тромбоцитів у дозі 1 мл/кг. Для характеристики клітинної і гуморальної ланок імунітету визначали рівні лейкоцитів, лімфоцитів, кількість загальної популяції Т- і В-лімфоцитів, рівень циркулюючих імунних комплексів, вміст імуноглобулінів класів G та M. На початкових етапах після резекції печінки спостерігався виражений лейкоцитоз, який супроводжувався підвищенням відносної кількості базофілів, еозинофілів, паличкоядерних нейтрофілів і моноцитів та зниженням рівня сегментоядерних нейтрофілів і лімфоцитів. Рівень лімфоцитів знижувався за рахунок популяції Т-клітин. На тлі підвищення кількості В-лімфоцитів спостерігалося підвищення рівнів імуноглобулінів M, G і циркулюючих імунних комплексів. Уведення аутомезоконцентрату тромбоцитів у печінковий залишок під час резекції цього органа стимулювало клітинну та гуморальну ланки імунітету, оскільки досліджувані показники були вищими за показники тварин, яким не вводили аутомезоконцентрат тромбоцитів. На 7-му добу після часткової гепатектомії досліджувані показники наближалися до значень контролю. Висновки: компоненти клітинного та гуморального імунітету прямо або опосередковано можуть впливати на процеси регенерації печінки після її резекції. В-клітини після резекції печінки як антиген-презентуючі клітини можуть запускати і модулювати імунну відповідь, яка посилюється за умов уведення в організм аутомезоконцентрату тромбоцитів.



Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського