РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кустуров В. Б. 
Показники клітинної ланки імунітету у серопозитивних та серонегативних котів за токсоплазмозу / В. Б. Кустуров, М. М. Брошков // Біологія тварин. - 2022. - 24, № 2. - С. 14-20. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Представлені дані досліджень імунограм у серопозитивних (СП) та серонегативних (СН) до Toxoplasma gondii котів та залежність абсолютної кількості імунокомпетентних клітин від умов утримання тварин. У дослідженні використовували кров від домашніх та безпритульних котів віком від 3 до 5 років, у яких під час серологічного дослідження виявлені IgG до T. gondii. Аналізуючи середні показники безпритульних котів, варто зазначити, що у 10 тварин (22 %) встановлено достатньо високі титри IgG 3,24 +- 0,835 (<$E roman P~symbol Г~0,05>) і лише п'ять котів (11 %) можна вважати такими, які не контактували зі збудником токсоплазмозу. Нейтрофіли як імунорегуляторні клітини одними з перших зустрічаються та інфікуються токсоплазмою після того, як паразит перетинає епітелій кишечнику. За визначення здатності нейтрофілів до фагоцитозу було встановлено, що у СП безпритульних котів цей показник удвічі нижчий за СН та у понад 4 рази за СН домашніх котів. Аналіз показників вмісту абсолютної кількості лімфоцитів та їх Т-популяції в крові у різних груп котів показав, що у СП безпритульних котів ці показники були нижчими. Доведеним фактом є те, що для контролю адекватної імунної відповіді в організмі тварин вкрай важливим є не тільки кількісне значення популяції імунорегуляторних клітин, але й співвідношення між ними. Отримані результати вказують на те, що серед безпритульних тварин була вдвічі більша серопозитивність на токсоплазмоз порівняно з домашніми котами. Встановлено, що у СП домашніх котів вищий показник Т-супресорів і за рахунок цього ІРІ становить 2,38 +- 0,175. Проте у СП безпритульних котів більша Т-хелперна субпопуляція лімфоцитів, тому ІРІ становить 4,13 +- 0,506. У СП домашніх котів абсолютний вміст В-лімфоцитів становив 0,616 +- 0,038 і є найвищим порівняно з іншими групами. Встановлені також відмінності вмісту в крові NK-клітин, а саме у СП безпритульних він є вищим, ніж у СП домашніх котів. Таким чином, широке розповсюдження та постійне збільшення інфекції в навколишньому середовищі регіону спричинене повсюдно поширеними безпритульними котами, інфікованими T. gondii.



Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського