РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834695<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Атаманчук З. А. 
Оцінка сучасного стану, проблем і перспектив світового лідерства економіки Китаю / З. А. Атаманчук, О. Г. Квасницька, Л. Р. Гегамян // Бізнес Інформ. - 2023. - № 10. - С. 38-44. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета статті - аналіз поточного стану економіки Китаю, дослідження її впливу на глобальний ринок і визначення основних перспектив подальшого розвитку країни через призму світового лідерства. Обгрунтовано зростаючий вплив Китаю на світові господарські процеси; наведено ключові чинники, що сприяють наближенню країни до провідної позиції у глобальній економіці; висвітлено динаміку основних макроекономічних показників Китаю, таких як ввп, ввп на душу населення, обсяги високотехнологічного експорту, торговельний баланс та обсяги інвестицій. Визначено місце країни у Глобальному інноваційному індексі та виділено окремі показники, за якими Китай отримав найвищі оцінки у 2023 р., зокрема знання та результати наукових досліджень, інституційне середовище та ринковий досвід. Розглянуто зовнішньоекономічну діяльність Китаю із зазначенням провідних торговельних партнерів країни та товарної структури експортно-імпортних операцій. Розглянуто ініціативу "Один пояс, один шлях", яка спрямована на стимулювання міжнародної співпраці держави та зміцнення її економічних зв'язків з іншими країнами та регіонами. У рамках ініціативи проаналізовано співпрацю між Україною та Китаєм, яка включає в себе інвестиційні проєкти з розвитку інфраструктури, створення індустріальних парків та зон технологічного розвитку, а також науково-технічну, військову, гуманітарну та культурну співпрацю. Запропоновано напрямки розвитку економіки України, спрямовані на поглиблення кооперації між двома державами, зокрема: прискорення економічних трансформацій, поліпшення інвестиційного клімату та створення спільних проєктів у енергетичній та сільськогосподарській сферах. Доведено, що, незважаючи на певні труднощі всередині країни та проблеми у глобальній економіці, Китай залишається ключовим гравцем на світовій арені завдяки своїй інноваційній діяльності, потужному виробничому потенціалу та активній ролі в міжнародних економічних ініціативах.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського