РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834750<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щукіна Н. Г. 
Результати спостережень хвильових рухів у сонячному факелі / Н. Г. Щукіна, Р. І. Костик // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2022. - 38, № 1. - С. 71-89. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Обговорено результати спектрополяриметричних та фільтрових спостережень факельної ділянки в лініях Fe I 1564,3, Fe I 1565,8 нм, Ba II 455,4 нм та Ca II Н 396,8 нм, отримані поблизу центра сонячного диска на німецькому вакуумному баштовому телескопі (о. Тенерифе, Іспанія). Показано, що зі збільшенням напруженості магнітного поля яскравість сонячного факела в центрі лінії Ca II H збільшується все повільніше, а потім починає зменшуватись. Причина такої поведінки яскравості факела - нелінійна залежність функції джерела цієї лінії від висоти, яка виникає через відхилення від локальної термодинамічної рівноваги. Показано, що хвилі, які рухаються як вгору, так і вниз, спостерігаються в різних ділянках факела незалежно від їхньої яскравості. При цьому в яскравих ділянках з сильним магнітним полем переважають хвилі, що рухаються вгору, а у менш яскравих ділянках зі слабким магнітним полем частіше спостерігаються хвилі, які рухаються вниз. Контраст факела в центрі лінії Ca II H корелює з потужністю коливань швидкості хвиль. В яскравих ділянках він збільшується зі збільшенням цієї потужності незалежно від напрямку поширення хвиль, а у місцях факела зі зменшеною яскравістю спостерігається протилежна залежність для обох типів хвиль. Потужність коливань швидкості в свою чергу чутлива до величини напруженості магнітного поля: у магнітних елементах факела з підвищеною яскравістю що сильніше поле, то вищою є потужність коливань незалежно від напрямку поширення хвиль. У ділянках зі зменшеною яскравістю має місце зворотна залежність. Зроблено висновок, що збільшення контрасту зі збільшенням потужності коливань швидкості, які спостерігаються в яскравих ділянках факела, можна вважати свідченням того, що ці ділянки виглядають яскравими не тільки через ефект Вільсона, але і завдяки нагріванню сонячної плазми хвилями.



Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського