РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834780<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stanko P. 
Task scheduling optimisation of distributed real-time computing systems = Оптимізація планування завдань в розподілених обчислювальних системах реального часу / P. Stanko, O. Ohremchuk, D. Salamatina, D. Sverdlova // Наукоєм. технології. - 2023. - № 4. - С. 386-393. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Розподілені обчислювальні структури для виробничих та спеціальних цілей представляють ресурси м'яких або жорстких систем реального часу. Проблема планування завдань полягає в визначенні оптимального розподілу згідно із загальним критерієм корисності системи. Розглядаються методи побудови графіка, засновані на теорії планування. Показано, що найефективнішим кроком у цьому процесі є оптимізація діяльності підприємств або організацій на всіх рівнях - економічному, технічному, інформаційному і т. д., в умовах природних обмежень часових ресурсів. Оскільки оптимізація планування розкладу займає фундаментально важливе місце в процесі організації ефективної роботи розподіленої багатопроцесорної обчислювальної системи, розглядаються можливості використання цієї теорії при створенні оптимального розкладу на основі теорії черг зі звичайними і позначеними заявками. Теоретичною основою проблеми оптимізації планування є багаторівнева система з M блоками пам'яті та набором послуг N x M. З метою організації критеріїв оптимальності розкладу для забезпечення зручності опису, зберігання та програмної реалізації запропоновано умовний розподіл критеріїв на географічні, технічні або транзитні категорії із вказівкою відповідного пріоритетного значення. Враховуючи ці компоненти, отримано вираз для середнього часу очікування в черзі на заявку з позначкою. Представлена схема концептуального підходу до створення багатоядерного комп'ютера з розподілом періодичних та спорадичних завдань. Також представлена схема системи реального часу (СРЧ) в апаратній та програмній реалізації. Задачі в фоновому режимі в СРЧ активуються командами операційної системи реального часу (ОСРЧ) і вбудовуються в основні потоки. Вищезазначене демонструє універсальність запропонованого підходу до планування багатопроцесорної обчислювальної структури та його здатність відповідати вимогам користувача в реальному часі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.214

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського