РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834815<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хаустов В. К. 
Сучасний вимір соціальної політики країн Європейського Союзу - орієнтир реформ в Україні / В. К. Хаустов // Укр. соціум. - 2023. - № 4. - С. 50-68. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Представлено сучасні підходи виміру та підсумки порівняльного аналізу результативності соціальної політики окремих країн за допомогою глобальних і регіональних спеціальних систем показників й глобальних індексів щодо рівня добробуту населення та соціального прогресу. Наголошено, що в сучасному світі реалізуються сценарії зростання соціальної поляризації, нерівності та бідності людського розвитку як всередині, так і між країнами, а також зниження рівня суспільного добробуту, порушення соціальних, трудових та екологічних стандартів, звуження соціальних прав громадян. Ідентифіковано та коротко охарактеризовано основні системи показників для виміру та порівняльного аналізу ефективності соціальної політики держав - членів Європейського Союзу: статистику ЄС щодо доходів та умов життя (EU-SILC), табло Європейської опори соціальних прав. Проаналізовано результативність соціальної політики вказаних держав за показниками "Медіанний еквівалентний чистий дохід на одного члена домогосподарства", "Ризик бідності та соціального відчуження", що дозволило визначити конвергентні та дивергентні тенденції їх динаміки. Підтверджено дві основні тенденції: власне конвергенція (країни ЄС стають соціально більш схожими) та висхідна конвергенція (індикатори умов життя та праці мають висхідну траєкторію, покращуючись у цілому по ЄС). Сформульовано рекомендації щодо необхідності реформи соціальної політики України та її відповідного статистичного забезпечення як країни - кандидата на вступ до Європейського Союзу з урахуванням сучасних підходів цього інтеграційного угруповання. На основі оцінювання динаміки показників добробуту населення країн ЄС та України за складовими Індексу процвітання Інституту Легатум, які стосуються соціальної сфери, показано необхідність реформ і розроблення заходів державної політики, спрямованих на покращання умов життя та здоров'я українських громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4) + С4(4УКР) + У9(4)27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського