РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834925<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юкало В. Г. 
Експрес-аналіз казеїнів коров'ячого молока / В. Г. Юкало, О. М. Крупа, Л. А. Сторож // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2022. - 28, № 5. - С. 127-135. - Бібліогр.: 134 назв. - укp.

Білки казеїнового комплексу характеризуються високим ступенем гетерогенності (4 основні фракції та більше десятка мінорних). В останні роки при аналізі складу білкових молочних продуктів важливим є питання ідентифікації окремих фракцій казеїну. Це пов'язано з відкриттям великої кількості біологічно активних пептидів, які можуть утворюватися в результаті протеолізу казеїнів. При чому для казеїнів характерна певна фракційна специфічність біоактивних пептидів. Також контроль фракційного складу казеїну є важливим при виробництві молочних продуктів, казеїну, замінників жіночого молока, при встановленні натуральності молочних продуктів. Для створення електрофоретичної експрес-системи аналізу казеїнових фракцій за основу були взяті аналітична електрофоретична система однорідного поліакриамідного гелю (ПАГ) за присутності сечовини та <$E beta>-меркаптоетанолу, також раніше запропонована система, яка ідентифікувала лише <$E alpha sub S1>- і <$E beta>-казеїни. Також для встановлення розміщення казеїнових фракцій на електрофореграмі було виділено гомогенні казеїнові фракції з високим ступенем очищення (<$E alpha sub S1>-казеїн - 92 %, <$E beta>-казеїн - 95 % і <$E kappa>-казеїн - 94 %). Для цього використовували диференційне осадження, іонообмінну хроматографію на ДЕАЕ-целюлозі та гель-фільтрацію на сефадексі G-150. У результаті запропоновано доступну електрофоретичну експрес-систему для аналізу казеїну в пластинках однорідного ПАГ за присутності сечовини та <$E beta>-меркаптоетанолу. Ця система надає змогу надійно ідентифікувати <$E alpha sub S1>- і <$E beta>-казеїни, групу <$E alpha sub S2>-казеїнів. Група <$E kappa>-казеїнів за рахунок різного вмісту олігосахаридів не утворює на електрофореграмі окремих смуг. Тривалість електрофорезу становить 55 - 65 хв. За інтенсивного дифузного відмивання гелів основні фракції казеїнів уже можна ідентифікувати через 45 хв після проведення забарвлення. Електрофоретична експрес-система доступна і може бути корисною для серійних аналізів казеїну і молочних білкових продуктів в умовах виробництва.



Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського