РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kalchenko V. 
Computer modeling and software research of car and engine parts = Комп'ютерне моделювання та програмне дослідження деталей автомобілів та двигунів / V. Kalchenko, A. Kolohoida, H. Pasov, N. Sira, V. Klymenko // Автомоб. трансп. : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 52. - С. 14-24. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Розвиток автомобільної техніки різного призначення, а також вдосконалення існуючих моделей автомобілів, вимагає швидкого та гнучкого процесу проектування. Вихідними при проектуванні є просторові моделі деталей та вузлів, а на їх базі виконують необхідну конструкторську документацію. При виготовленні деталей на верстатах з ЧПК необхідно швидко отримувати керуючу програму, яка забезпечить підвищення точності виробу за рахунок забезпечення оптимальної траєкторії взаємного переміщення деталі та інструменту. Отже, створення комплексної методики проектування деталей автомобілів, їх базової перевірки та отримання конструкторської документації є важливою технічною задачею. Мета роботи - визначення раціональної послідовності та основних принципів комп'ютерного проектування, дослідження і виготовлення деталей автомобілів й двигунів. А також розробка математичних просторових моделей поверхонь з метою оптимізації керуючих програм для верстатів з ЧПК. Прийняті в роботі підходи до вирішення поставленої мети базуються на загальних конструкторських принципах, методах проведення статичного та динамічного розрахунків, а також просторового математичного моделювання процесів виготовлення деталей. Розроблено комплексну методику проектування деталей двигунів та автомобілів. Визначено основні принципи створення просторових моделей для досягнення їх гнучкості та простого редагування. Описано методи автоматизації розробки креслень та конструкторської документації. Розглянуто програмні можливості щодо первинної перевірки статичної міцності та частотного аналізу. Розроблено розрахункову програму для побудови перехідної та амплітудно-фазово-частотної характеристик. Проведемо математичне просторове моделювання типових поверхонь розподільного валу, з метою подальшого дослідження та оптимізації розробки керуючої програми для обробки на верстаті з ЧПК. Визначені базові принципи проектування деталей двигунів та автомобілів дають можливість створення гнучкої просторової моделі й більш повної автоматизації процесу оформлення технічної документації. Розроблені математичні просторові моделі опорних та робочих поверхонь розподільного валу дають можливість написання керуючої програми з визначенням оптимальної траєкторії взаємного переміщення деталі та інструменту. Отримані результати можуть бути рекомендовані при проектуванні деталей та вузлів автомобілів.



Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського