РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковенко О. 
Вища водяна рослинність лесових "островів" Чернігівського Полісся / О. Яковенко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2022. - Вип. 87. - С. 23-31. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати наукових досліджень вищої водяної рослинності водних об'єктів лесових "островів" Чернігівського Полісся. На лесових "островах" вища водяна рослинність займає невеликі площі (до 6 %). Рослинні угруповання мають типовий для Полісся видовий склад і структуру. Представлено ласифікаційну схему, складену на основі еколого-флористичного методу. Встановлено, що вища водяна рослинність водних об'єктів лесових "островів" Чернігівського Полісся представлена трьома класами: Lemnetea, Potametea і Phragmito-Magnoсaricetea, в межах яких виділено 34 асоціації, що належать до 10 союзів і п'яти порядків. З'ясовано поширення рослинних угруповань і проведено порівняння репрезентативності класів вищої водяної рослинності водойм лесових "островів" Чернігівського Полісся. Найбільшою різноманітністю відзначається клас Phragmito-Magnoсaricetea, за ним ідуть Lemnetea і Potametea. Угруповання класу Lemnetea трапляються переважно на мілководді у водоймах усіх лесових "островів". Рослинність вільноплаваючих водяних рослин, що належить до класу Lemnetea, найбільше представлена на території Березнянсько-Менсько-Сосницького та Ріпкинсько-Чернігівського лесових "островів". Це пов'язано з густішою гідрологічною мережею на цих лесових "островах". Угруповання класу Potametea поширені лише на трьох лесових "островах" Чернігівського Полісся. Михайло-Коцюбинський лесовий "острів" має найменшу площу серед "островів". Його ландшафти є найбільш трансформованими і найменш обводненими, тому угруповань класу Potametea тут немає. В умовах підвищеної вологості й високого мінерального живлення розвиваються угруповання багаторічних трав Phragmito-Magnocaricetea, насамперед порядку Magnocaricetalia. Значне поширення угруповань класу Phragmito-Magnocaricetea пов'язане з наявністю сприятливих умов для їх розвитку: знижені ділянки заплав, які періодично підтоплюються, прибережні мілководдя зі значним коливанням рівня води протягом вегетації. Проведено порівняння синтаксономічної різноманітності класів вищої водяної рослинності й визначено осередки фітоценотичного багатства. Водойми Михайло-Коцюбинського лесового "острова" вирізняються найменшою синтаксономічною різноманітністю і не мають осередків фітоценотичного багатства.



Шифр НБУВ: Ж28852:Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського