РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835031<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайцева І. 
Фітосанітарний стан Acer tataricum L. в урбоценозах правобережної частини м. Дніпра / І. Зайцева, О. Джиган // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2022. - Вип. 87. - С. 99-111. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Представлено результати досліджень життєвого стану дерев Acer tataricum L. в умовах зелених насаджень промислового міста в період 2019 - 2021 рр. У м. Дніпрі клен татарський росте невеликими групами або у рядовій посадці в окремих локалітетах (урочище, острівна територія, центральний парк, територія житлового масиву і шкільного закладу). Всього обстежено 112 дерев A. tataricum. Життєвий стан більшості з них (75,0 %) оцінено як задовільний. Середні параметри дерев такі: висота рослин - 6 м, вік - 28 років, діаметр штамбу - 10,2 см. Найкращі середні показники довжини річного приросту мають дерева A. tataricum із парку ім. Л. Глоби - 5,8 мм, і урочища Тунельна Балка - 5,7 мм. Діаметр річного приросту достовірно не змінюється і в середньому для всіх дослідних дерев дорівнює 2,3 мм. Обстеження листків A. tataricum для аналізу поширення, рівня шкодочинності й встановлення видового складу філофагів і хвороб листків проводили один раз на декаду. Всього було зібрано 3042 листки. Загальний рівень ушкодження листя філофагами становив 48,6 %. Найбільше було пошкоджених листків із дерев, що ростуть у центральному парку (74,5 %) і урочищі Тунельна Балка (65,4 %), найменше - на острові Монастирський (26,5 %). Серед типів пошкоджень основними були: зміна забарвлення листків унаслідок живлення сисних комах (50,5 % від усіх пошкоджених листків), обгризання листків гризучими комахами з відкритим способом життя (40,3 %); мінування траплялось у 0,4 % випадків, галоутворення - у 0,5 %, відповідно. За період досліджень виявлено тільки дві хвороби листків. Специфічна хвороба клену татарського, індукована грибом Taphrina polyspora (Sorokin) Johanson, 1886, уражує рослини на всіх дослідних ділянках, у деяких випадках рівень пошкодження не тільки листків, а і плодів A. tataricum сягав 100 % (ж/м Покровський, о. Монастирський). Борошнисту росу клену виявлено тільки на листках A. tataricum у рядовій посадці на території шкільного закладу. Встановлено, що до складу комплексу комах - філофагів і антофагів A. tataricum, який росте у зелених насадженнях правобережної частини м. Дніпра, входить 28 видів із 23 родів 15 родин 5 рядів. При цьому частка Hemiptera становить 42,8 %, Lepidoptera - 28,6 %, Coleoptera - 21,4 %, Thysanoptera і Diptera - по 3,6 %.



Шифр НБУВ: Ж28852:Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського