РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835042<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбова О. В. 
Дослідження наслідків використання патернів і загальноприйнятих підходів у побудові архітектури кросплатформних додатків / О. В. Горбова, О. А. Сирота // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2021. - № 6. - С. 65-76. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У наш час, коли важко уявити людину, яка не користувалась би смартфоном, основним напрямком при створенні багатьох додатків є саме такі операційні системи як iOS та Android. Одним із невід'ємних етапів життєвого циклу кросплатформних додатків для iOS та Android є побудова архітектури. Важливо не тільки вміти будувати архітектуру, використовуючи відомі "інструменти", але й розуміти, у якій мірі це повинно бути реалізовано і який вплив це матиме на програмний продукт у подальшому. Основна мета роботи - аналіз підходів до розробки з надмірним або недостатнім використанням принципів і шаблонів проектування, а також аналіз результатів кінцевого продукту, кросплатформного програмного забезпечення для операційних систем iOS та Android. Для поліпшення наявних програмних засобів спроектовано та реалізовано статичний аналізатор, який орієнтовано на опрацювання архітектури в програмних засобах різного розміру та типу. Для створення програмного продукту було використано лише такі шаблони й підходи проектування, які дозволили реалізувати необхідний функціонал, не ускладнюючи систему, та гарантувати легку підтримку, тестування й розширення функціоналу вразі необхідності. Під час проведення експериментів було виявлено, що в ході проєктування кросплатформного програмного забезпечення для операційних систем iOS та Android спостерігається не лише нехтування патернами та загальноприйнятими підходами проектування, але й надмірне їх використання. Це ускладнює розробку, розширення, підтримку та тестування програмних засобів. Визначено необхідну міру та наслідки використання шаблонів проектування, з'ясовано їх користь та наведено приклади використання патернів і підходів у проектуванні кросплатформних додатків. Уперше було проведено аналіз необхідної міри використання шаблонів проектування урізних за розміром та призначенням мобільних додатках. Результати роботи дозволять програмісту краще розуміти, як проектувати додатки для операційних систем iOS та Android, за яких умов застосувати відомі шаблони проектування. Отримана інформація може бути використана викладачами закладів вищої освіти для наведення практичних прикладів та демонстрації здобувачам під час виконання практичних робіт, а також програмістами в реальних комерційних проектах.



Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського