РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000835064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Voropay A. 
Development of security mechanisms for SCADA systems in the postquantium period = Розробка механізмів безпеки SCADA-систем в постквантовий період / A. Voropay, S. Pohasii, O. Korol, S. Milevskyi // Системи оброб. інформації. - 2022. - Вип. 2. - С. 25-34. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Формування нових систем на основі синтезу технологій мобільного інтернету з кіберпростором значно розширює можливості створення інтелектуальних технологій на основі пористих та сенсорних мереж. Це дозволяє значно збільшити швидкість передачі інформації з використанням сучасних бездротових каналів зв'язку на основі технологічних стандартів IEEE802.16, IEEE802.16e, IEEE802.15.4, IEEE802.11, Bluetooth 5, 6. Можливе використання систем автоматизації та диспетчеризації SCADA. з новими функціями управління інформаційними потоками різних технологічних процесів, створити нові принципи побудови кіберфізичних соціальних систем (КФСС) - сукупності суб'єктів та об'єктів кібернетичного, фізичного та соціального світів, що дозволяють формувати "розумні" спільноти, з одного боку, та інтелектуальний простір з іншого. Проте розвиток сучасних комп'ютерних систем, поява повноцінних квантових комп'ютерів істотно знижує захищеність сучасних систем безпеки. На думку експертів NIST, повноцінний квантовий комп'ютер зламує як симетричні, так і асиметричні криптосистеми за поліноміальний час, що значно знижує їх стійкість. Мета роботи - розробка механізмів надання послуг безпеки на основі постквантових алгоритмів - криптокодових конструкцій. Для забезпечення безпеки в постквантовий період - появи повномасштабного квантового комп'ютера фахівці NIST пропонують використовувати постквантові алгоритми. Використані структурні схеми крипто-кодових конструкцій МакЕліса та Нідеррайтера на алгеброгеометричних кодах. Запропоновані механізми постквантової криптографії, що дозволяють забезпечити стійкість не тільки каналів зв'язку, але й елементів структури системи управління SCADA-систем не тільки в критичній інфраструктурі, а й у сучасному бездротовому зв'язку. Крипто-системами на збиткових кодах (багатоканальна криптографія), а також можливість їх поєднання з методами цифрової стеганог рафії. Розроблений підхід забезпечує можливість приховування елементів команд управління, а використання різних каналів забезпечує можливість приховування окремих елементів криптограм. Використання алгоритмів постквантового шифрування забезпечує значне під вищення криптографічної стійкості механізмів безпеки SCADA-систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського